Den svatého Patrika

17.3.2019 00:25   Agentura kroužky

17. března slaví Irové Den svatého Patrika, a proto ani děti z kroužku irských tanců nemohly zůstat pozadu. A proč zrovna svatý Patrik? Právě tento světec se zasloužil o rozšíření křesťanství v Irsku. Nejsvětější Trojici přirovnal k trojlístku, který je dodnes jedním z nejoblíbenějších irských symbolů. V tento sváteční den se lidé oblékají do zelené a nosí vysoké klobouky. Rodiny tráví čas pohromadě a vyrážejí na výlety. Proto jsme na čtvrteční trénink irských tanců pozvali také rodiče, prarodiče i sourozence.

Po krátké rozcvičce děti rodičům ukázaly taneční kroky, které se již naučily. Prvňáčci zatím zvládli základní krok a side step, větší děti předvedly i složitější krokové sestavy. Na závěr jsme rodiče pozvali, aby si s námi také zatancovali. Zvolili jsme jednoduchý tanec v kruhu a rodičům to šlo přímo ukázkově. Už se těšíme na další příležitost společně si zatancovat.

Teď nás čeká spousta práce s nácvikem vystoupení na školní akademii a na závěrečnou besídku skupiny irských tanců Coiscéim (některé děti již vystupovaly na 3. vánočním galavečeru této skupiny a moc si vystoupení užily – viz foto).

Autor článku: Kateřina Miková
Autoři fotografií: