Druhý ročník  „Talent roku“

23.10.2011 18:56 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Asociace amatérských sportů ČR pod záštitou MŠMT vyhlásila :   2. ročník republikové soutěže „Talent roku 2012“ na ZŠ Jana Wericha v Praze 17

Dne 19.10. 2011 se sešli v tělocvičně zástupci AASČR  - ředitel soutěže p. Antonín Bleša, manager projektu Karel Tejkal a náměstek MŠMT p. Jan Kocourek s našimi učiteli a žáky.

Ředitel soutěže AASČR p. Antonín Bleša v krátkém úvodním projevu pogratuloval pí. uč. PaedDr. Zitě Květové a žákům školy k získání titulu “Talent roku 2011“v kategorii žáků 5.- 9. tříd neregistrovaných ve sportovním svazu. Poděkoval za zapojení do soutěže a propagaci nového sportu CBB.

Jakkoli může být někomu pronikání velkých firem do školní tělesné výchovy proti mysli, uvědomujeme si, že nahrazují do jisté míry působení státu. Soutěž, kterou vyhlásila AASČR pod záštitou MŠMT, je impulzem ke zvyšování pohybové aktivnosti žáků, neboť v posledních více než deseti letech zaznamenáváme nepříznivý trend vztahu dětí a dospívajících k pohybovým aktivitám.

Je neradostnou skutečností, že se do sportu aktivně zapojuje stále menší počet žáků, mnohdy s menší pohybovou zkušeností a nízkou mírou adaptace na pohybovou zátěž. Přesto není na místě rezignace a vyjádření  „oni nic neumí“ nebo „dříve byli zdatnější“ a podobně. „Jsem přesvědčena o tom“, konstatovala pí. uč. Zita Květová ve svém vstupu, „že je třeba upravit naši praxi a materiální podmínky tak, aby mohla být akceptována změněná realita v praxi, pokles výkonnosti, včetně markantního rozdílu ve zvládnutí základních pohybových dovedností běhu, skoku, hodu apod. Tyto změny pohybu projevu motoriky mají zcela určitě i nepříznivý dopad na obezitu a zdraví žáků. Zjištěný nárůst počtu obézních žáků je spojen s poklesem pohybové aktivity během dne a energeticky bohatší stravou, nízkou intenzitou a nedostatečnou délkou pohybových aktivit. Vítězná hra CBB je výbornou a zábavnou motivací, která probouzí v žácích zdravou soutěživost, jsou do  ní zapojeni všichni bez rozdílu tělesného typu a výkonnosti. Nikdo nenutí žáky zhubnout nebo se vejít do limitu! A to se cení! To žáci chtějí! Berou CBB jako zábavu a těší se na ni!“

V závěru společné schůzky žáci II. stupně spolu s učiteli sehráli zábavný turnaj jako pozvánku do II. ročníku „Talent roku 2012“.

PaedDr. Zita Květová

Foto ZDE:

Školní knihovna informuje

30.9.2021 14:06

PROVOZNÍ DOBA školní knihovny ve šk. roce 2021/2022 je

STŘEDA   13.00 – 14.00

ČTVRTEK 13.00 – 14.00

Pokud je relaxační přestávka v budově školy, je od pondělí do čtvrtka knihovna přístupná i o této přestávce.

jídelna:     731202331

UV sterilizace logo