Přesun na obsah

Hledání

Druhý ročník  „Talent roku“

23.10.2011 18:56 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

       Asociace amatérských sportů ČR pod záštitou MŠMT vyhlásila :   2. ročník republikové soutěže „Talent roku 2012“ na ZŠ Jana Wericha v Praze 17                

Dne 19.10. 2011 se sešli v tělocvičně zástupci AASČR  - ředitel soutěže p. Antonín Bleša, manager projektu Karel Tejkal a náměstek MŠMT p. Jan Kocourek s našimi učiteli a žáky.

Ředitel soutěže AASČR p. Antonín Bleša v krátkém úvodním projevu pogratuloval pí. uč. PaedDr. Zitě Květové a žákům školy k získání titulu “Talent roku 2011“v kategorii žáků 5.- 9. tříd neregistrovaných ve sportovním svazu. Poděkoval za zapojení do soutěže a propagaci nového sportu CBB.

Jakkoli může být někomu pronikání velkých firem do školní tělesné výchovy proti mysli, uvědomujeme si, že nahrazují do jisté míry působení státu. Soutěž, kterou vyhlásila AASČR pod záštitou MŠMT, je impulzem ke zvyšování pohybové aktivnosti žáků, neboť v posledních více než deseti letech zaznamenáváme nepříznivý trend vztahu dětí a dospívajících k pohybovým aktivitám.

 Je neradostnou skutečností, že se do sportu aktivně zapojuje stále menší počet žáků, mnohdy s menší pohybovou zkušeností a nízkou mírou adaptace na pohybovou zátěž. Přesto není na místě rezignace a vyjádření  „oni nic neumí“ nebo „dříve byli zdatnější“ a podobně. „Jsem přesvědčena o tom“, konstatovala pí. uč. Zita Květová ve svém vstupu, „že je třeba upravit naši praxi a materiální podmínky tak, aby mohla být akceptována změněná realita v praxi, pokles výkonnosti, včetně markantního rozdílu ve zvládnutí základních pohybových dovedností běhu, skoku, hodu apod. Tyto změny pohybu projevu motoriky mají zcela určitě i nepříznivý dopad na obezitu a zdraví žáků. Zjištěný nárůst počtu obézních žáků je spojen s poklesem pohybové aktivity během dne a energeticky bohatší stravou, nízkou intenzitou a nedostatečnou délkou pohybových aktivit. Vítězná hra CBB je výbornou a zábavnou motivací, která probouzí v žácích zdravou soutěživost, jsou do  ní zapojeni všichni bez rozdílu tělesného typu a výkonnosti. Nikdo nenutí žáky zhubnout nebo se vejít do limitu! A to se cení! To žáci chtějí! Berou CBB jako zábavu a těší se na ni!“

V závěru společné schůzky žáci II. stupně spolu s učiteli sehráli zábavný turnaj jako pozvánku do II. ročníku „Talent roku 2012“.

                                                                        PaedDr. Zita Květová

Foto ZDE:

Nástěnka

Tipy Linky bezpečí

14.3.2022 10:00

Vážení rodiče,

ať už se cítíme ohledně toho, co se děje na Ukrajině jakkoliv, chceme povzbudit děti, aby se i nadále zajímaly o svět, vážily si mírových řešení problémů a bez obav za námi chodily s dotazy a důvěřovaly v to, že svět může být bezpečné místo.

Uvědomujeme si, že je pro všechny z nás těžké o nelehké válečné situaci hovořit. Proto si Vám dovolujeme nabídnout letáček Linky bezpečí, který se věnuje pomoci jak dětem, tak i dospělým.

Z. Martinovská

 

UKRAJINA_TIPY_LINKA_BEZPECI

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     731202331

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

  

UV sterilizace logo

Celé Česko čte dětem

0Rodina na kole_big

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Podpora čtenářské gramotnosti

Celé Česko čte dětem

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.