Helpík - krajské kolo

7.5.2013 20:34   Akce tříd

Krajské kolo probíhalo formou branného závodu na trati o délce cca 2 km. Na pěti zdravotnických úkolech si děti prověřily, co vše si zapamatovaly z přednášky a jak umí nabyté znalosti převézt do praxe.

Naši školu reprezentovali z 5.A Roman Polách a Pavel Rezek a z 5.B Štěpán Kubinec a Milan Novák.

Každá úloha byla připravena a sehrána tak, aby vypadala co nejvíc věrohodně. Ovazovaly se krvácející rány, ošetřovaly popáleniny, kontrolovalo se, zda člověk dýchá a resuscitovalo se na modelu, jako by to byla skutečnost. Jenom tak si děti mohly vyzkoušet, zda by takovou situaci zvládly.

Součástí každého krajského kola byl doprovodný program složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Ten je určen pro všechny žáky, kteří se chtějí dozvědět něco o technice a vybavení hasičů, policie, záchranky atd.

foto ZDE: