Pražské pověsti a strašidla

23.11.2018 17:00   Akce tříd

Pravidelné návštěvy našich žáků v Městské knihovně Smíchov se již staly tradicí. V pátek 23. listopadu se do knihovny na pořad „Pražské pověsti a strašidla“ vypravila 3. C. V zajímavé besedě se děti na příkladu pověsti O Horymírovi a Šemíkovi dozvěděly, jaký je rozdíl mezi pohádkou a pověstí. Potom si vyslechly pověst O bezhlavém mnichovi. Všichni se do besedy aktivně zapojovali. Po skončení besedy mohly jít děti o patro výše, kde si vybraly v knihovničce zajímavý titul dle svého vkusu, a ještě si mohly skoro celou hodinu samy číst a prohlížet knížky. Uteklo to jako voda, nikomu se z knihovny nechtělo, a tak se děti mohou těšit zase na příští návštěvu. Jak jsme si výlet knihovny užili, se můžete podívat zde.

Článek a fotografie Olga Černohorská