Projektový den na SPŠ Podskalská

23.1.2019 22:00   Akce tříd

Dne 23. ledna 2019 jsme se třídou 8. A měli možnost zúčastnit se projektového dne ve SPŠ Podskalská. Celý den jsme pracovali v malé pekárně, kterou v této škole mají pro své studenty. Pod vedením paní profesorky a jednoho ze studentů 4. ročníku jsme připravovali makovky. Těsto za nás uhnětl stroj, ale odvažování jednotlivých kousků už bylo na nás. „Rohlíkovač“ vytvořil rohlíky, které jsme dále různě tvarovali. Dál už plechy putovaly do kynárny a nakonec do pece. Hotové výrobky jsme ochutnali a také si odnesli domů.

Během práce se žáci dozvěděli také mnoho informací o studijních oborech na této škole, což se jim určitě bude hodit v příštím školním roce při výběru dalšího studia. Na fotografie se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Zuzana Folprechtová