Vánoční besídky v naší škole

18.12.2020 21:00   Akce tříd

Poslední den školní docházky v tomto kalendářním roce se odvíjel ve znamení vánočních besídek. Překvapení pro zaměstnance si připravilo vedení školy už v sedm hodin ráno. Ve společenské místnosti na pracovníky čekalo v patřičných rozestupech několik stolků a u každého z nich nějaké milé překvapení – dárky v podobě společné fotografie pedagogů, vitamínů, propisovačka s logem k 35. výročí školy, nebo pozornost v podobě ovoce na svačinku, které rozdávali Lenka Červená, Drahuše Bousová, zástupci ředitelky Eva Jakubičková a Václav Soukup, a samozřejmě osobně paní ředitelka Zuzana Martinovská. Potom už učitelé vyrazili ke vchodům pro své žáky, aby si je odvedli do tříd.

Ač se školou rozléhaly koledy jen z reproduktorů, zdá se, že nikomu ani moc nevadilo, že si letos koledy nemůže z plna hrdla zazpívat. Všichni se už těšili na stromeček, dárky a pohoštění – nikde samozřejmě nemohly chybět ani ochutnávky domácího vánočního cukroví od maminek. Každá třída měla připravený i pěkný program. Protože vzájemné návštěvy nebyly letos povoleny, mohli jsme vám připravit jen nahlédnutí do přípravné třídy s paní učitelkou Terezou Čadkovou, do 4. A s paní učitelkou Danielou Chinevovou, do 5. D s paní učitelkou Milenou Doleželovou a na divadelní představení do 5. C. V přípravné třídě si děti vyrobily krásné vánoční svícny a společně se vyfotografovaly u školního vánočního stromku se sobím parožím na hlavách. Ve 4. A si děti rozdaly spustu krásných dárků.

Žáci 5. C měli nacvičené představení Adventní zvyky, které chtěli původně zahrát svým spolužákům z paralelních tříd, ale kvůli koronavirovým opatřením to nebylo možné. A tak byly děti šťastné, že se na divadlo přišla podívat paní ředitelka s paní zástupkyní Jakubičkovou. Předvádění adventních postav a zvyků našich předků na vesnicích všechny velmi pobavilo a mnohdy dokonce i poučilo. Po představení si děti rozdaly dárky a společně se podívaly na vánoční film. Také v ostatních třídách proběhly vánoční besídky k všeobecné spokojenosti a děti se v poklidu mohly rozeběhnout vstříc prodlouženým vánočním prázdninám. Do atmosfry vánočních besídek můžete nahlédnout zde.

Článek Olga Černohorská

Fotografie Tereza Čadková, Daniela Chinevová, Milena Dleželová a Olga Černohorská