Jídelníček na přání u dětí opět zabodoval

8.3.2019 00:03   Akce ZŠ

Jídelníček na přání u dětí vždycky zaboduje. Na naší škole proběhl v prvním březnovém týdnu. V pondělí si děti mohly objednat hovězí vývar, lasagne nebo selskou vepřovou pečeni se špenátem a bramborovými knedlíky, v úterý si pochutnaly na oblíbené písmenkové polévce a měly na výběr mezi hovězím s rajskou omáčkou nebo kynutými knedlíky s jahodovým přelivem. Ve středu si děti smlsly na hrachové polévce, smaženém krůtím řízku s bramborovou kaší nebo pizze, ve čtvrtek paní kuchařky připravily frankfurtskou polévku, boloňské špagety se sýrem a lívance s povidly a pribináčkem. A v závěru týdne v pátek jsme hodovali na rajské polévce s těstovinovou rýží, svíčkové na smetaně s brusinkami a houskovým knedlíkem a rizotu z kuřecího masa se sýrem a okurkovým salátem. Jak dětem chutnalo, jak si chodily přidávat a jak odevzdávali talíře vymetené do posledního sousta, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská