Den stromů - les na podzim

4.11.2014 18:49   Ekoškola

Že je les na podzim nejkrásnější, se mohli přesvědčit žáci 4.B. Společně s lesníky se vydali  na Cibulku, prozkoumat život v půdním patře, lesní podrost i vyhledat různé stromy.

K projektu se připojili také žáci 4. A, kteří na základě probíraného tématu v předmětu člověk a svět zobrazili les hned několika způsoby.

Při hře se  4.B dozvěděla  něco o lýkožroutu smrkovém i životě mravenců.  Den se vydařil, počasí přálo.  Získané poznatky pak uplatnili  ve škole, kdy ve skupinách malovali velké stromy, vyznačovali jednotlivá lesní patra a doplňovali je o živočichy, kteří v nich žijí.  Téma les využili i v matematice /počítali stromky v lesní školce, kolik jich bylo vysazeno, kolik uhynulo, apod./, v českém jazyce / hledali slova příbuzná ke slovu les, skloňovali ho, vymýšleli věty/ a v pracovní činnosti vytvořili zajímavé houby.  Nezapomněli si také připomenout Mezinárodní den stromů, význam lesa a nakonec malovali zajímavý strom, kdy obkreslovali své ruce /viz foto. / Zajímavým doplněním byl i program na interaktivní tabuli.

Na velké kartony žáci z áčka připravili ukázky různých technik. Malba, kresba, tisk listů i tuž a lepení plodů. V českém jazyku napsali úvahy, jak šetřit náš les a jak třídit papír, abychom si lesy zachovali na hodně dlouhou dobu.

Uč. 4.tříd J. Mariničová a D. Rážová

Foto ZDE: