Ještěrky nezahálejí

13.5.2021 10:59 rubrika: Školní klub doporučit, tisk

Ještěrky nezahálejí

Již po sedmé se v tomto roce děti z dramatického kroužku Ještěrky zapojily do literární soutěže v rámci kampaně na podporu čtenářské gramotnosti „Rosteme s knihou“.

Téma je velmi aktuální: ČEŠTINA 21. století – nová slova, nové významy. Budeme tedy pětici našich žáků, jejichž práce jsou do soutěže zařazeny, držet palce.

Aby soutěžení nebylo málo, zúčastnily se Ještěrky i Soutěže, která tu ještě nebyla, vyhlášené v rámci kampaně Celé Česko čte dětem. Protože podle nápovědy správně odhalily knihu a určily jejího autora a protože při nich stálo štěstí, byly vylosovány mezi třemi výherci a mohou se těšit na odměnu.

Naše Ještěrky také dokázaly, že jsou zodpovědnými rodiči. V této době, která je pro všechny velmi náročná, nenechaly svou adoptovanou ještěrku obecnou z pražské ZOO na holičkách. Díky podpoře vlastních maminek a tatínků znovu, a to již po desáté, prodloužily její adopci.

Veronika Martanová a Ještěrky

bousova.barbora_2021-04-29_10-55-03-300_1