Soutěž v plavání

31.10.2022 11:45   Sportovní soutěže

V letošním školním roce jsme se opět po loňské vydařené premiéře zúčastnili soutěže v plavání v rámci Poháru Věry Čáslavské.

Letos však byla mnohem vyšší účast i silnější konkurence. Soutěže se zúčastnilo devět škol Prahy 6 a 17.

Na bazénu byly z časových důvodů vyhlášeny pouze výsledky štafet. Zlato získalo naše družstvo mladších žákyň ve štafetě 6 x 50 m volný způsob ve složení Nikol Řeháková, Emma Milenkovič, Ellen Mikayelyan, Barbora Eliášová, Barbora Kinkorová a Anita Kučerová. Bronz vybojovala družstva mladších žáků (Jan Břichnáč, Tobiáš Tuček, Jan Omasta, Štěpán Klapal, Lukáš Vondráček, Petr Marek) a starších žákyň (Markéta Klapalová, Kamila Zabyivorota, Zora Lorová, Markéta Poláková, Marie Sedláčková, Matylda Nosáková) také za štafety 6 x 50 m volný způsob.

Po zaslání výsledků gratuluji těmto jednotlivcům: 1. místo získala Nikol Řeháková za plavecký způsob prsa, 2. místa Kamila Zabyivorota za kraul, Markéta Klapalová za motýlka a Jan Břichnáč za prsa, 3. místo Tobiáš Tuček za kraul.

Velkou pochvalu si zaslouží Jan Omasta a Lukáš Karas (4. místo) a Ellen Mikayelyan (5. místo), kteří zvládli nejtěžší plavecký způsob motýlka.

Soutěž však byla především soutěží šestičlenných družstev, kde se sčítalo pořadí ze štafet násobeno dvěma a pořadí jednotlivců. A jak celkově dopadla naše družstva? Družstva mladších žáků a žákyň skončila shodně na 3. místě, družstvo starších žákyň na 4. místě a družstvo starších žáků na 6. místě.

Jana Škvorová

Plavání