Stříbrné basketbalistky

13.3.2023 11:14   Sportovní soutěže

Soutěže obvodního kola Poháru Věry Čáslavské v basketbalu starších žákyň se letos zúčastnilo rekordních 7 škol.

Systém postupu byl zvláštní. Naše škola byla ve čtyřčlenné skupině. Nehrálo se však systémem každý s každým, ale vždy dvě školy mezi sebou a prohraná škola mohla dále bojovat již jen o 5. místo.

Náš první zápas byl se ZŠ Červený Vrch. Naše děvčata dala do zápasu všechno a vyhrála 16 : 3. Poté nás čekal zápas s vítězem druhé dvojice naší skupiny a to byla domácí ZŠ Věry Čáslavské. Po pěkném bojovném výkonu naše děvčata opět zvítězila 11 : 4. A už nás čekalo pouze finále, kde jsme nestačili na vítěze druhé skupiny ZŠ Bílá a prohráli jsem 8 : 28.

Krásné druhé místo vybojovala tato děvčata: kapitánka Sofie Salehová, tahounka Marie Sedláčková, Adéla Pospíchalová, Markéta Klapalová, Sofie Nidrová, Julie Kolenová, Denisa Cubera, Kateřina Vondráková, Mai Truc Linh Vo a Veronika Holá. Velká gratulace!

Soutěže v basketbalu se zúčastnili o naši chlapci. Bohužel nepostoupili z velmi těžké skupiny. Děkujeme za reprezentaci školy!

Jana Škvorová

basket23d