Úspěšný aerobik

25.9.2019 08:18   Sportovní soutěže

A opět nám začal školní rok a s ním i školní sportovní soutěže. Slavnostní zahájení proběhlo 18. září tradičně první soutěží – aerobikem, kterého se zúčastnilo asi 250 soutěžících (převážně děvčat) ze základních škol Prahy 6 a 17.

Naši školu reprezentovalo 19 vybraných děvčat. Soutěžící, kteří byli rozděleni do čtyř věkových kategorií, se snažili co nejlépe napodobovat lektorky. Hodnotilo se také držení těla a celkový dojem. V každé kategorii bylo vyhlášeno pět nejlepších. A naše děvčata se rozhodně neztratila.

V kategorii 2. a 3. tříd se na 2. místě umístila Denisa Bleierová ze 3.B. a na 4. místě Adéla Jiranová ze 3.A.

Nejpočetnější byla kategorie 4. a 5. tříd (přes 70 soutěžících). Tato kategorie proběhlo dvoukolově. Do šestnáctičlenného finále se probojovala tři naše děvčata – Dita Šlegrová z 5.C, Anežka Vrátná z 5.A. a Kristýna Dudková ze 4.C. I když děvčata bojovala ve finále ze všech sil a moc jim to slušelo, mezi vyhlášených pět se již nevešla.

V kategorii 6. až 7. tříd jsme si však spravili chuť – přesvědčivě zvítězila Kristýna Šarmová z 6.B.

V nejstarší kategorii 8. a 9. tříd Lila Kamelová po výborném výkonu získala stříbrnou medaili.

Poděkování však patří i všem ostatním reprezentantkám naší školy.

Mgr. Jana Škvorová