SAPERE a FINANČNÍ GRAMOTNOST

30.4.2013 12:59   Znalostní soutěže

Žáci 2. stupně se v poslední době zapojili do soutěží, které prověřují jejich vědomosti v nových oblastech vzdělávání. A rozhodně si nevedli špatně!

Již počtvrté se žáci devátých tříd naší školy zapojili do celostátní soutěže „Finanční gramotnost“.  Soutěž je čtyřkolová, vyřazovací a probíhá formou on-line odpovědí každého soutěžícího žáka na generované otázky z oblasti finanční gramotnosti.

Podobným způsobem probíhá také soutěž Sapere, která je zaměřená na poznatky z oblasti zdravého životního stylu. Naše škola stála již u začátků této soutěže. Školního kola se letos zúčastnilo celkem 189 žáků 2. stupně. Nejlepších výsledků dosáhly tyto žákyně: Linda Krsková, Barbora Chlupáčová – obě z 8. A a Lucie Doláková ze 6. A. Tyto dívky vytvořily soutěžní družstvo, které postoupilo až do celostátního kola, kde změřilo své síly s dalšími vítězi z jednotlivých krajů.