Školení pro učitele v rámci projektu saferinternet.cz

7.5.2013 12:49   ZŠJW

Dne 6. 5. 2013 se uskutečnilo školení pedagogického sboru na téma Bezpečný internet.

Vzdělávání v této oblasti je podporováno Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI). Jeho cílem je přispívat k bezpečnějšímu užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, k osvojování etických norem v online komunikaci a napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním. Centrum poskytuje pomoc učitelům i rodičům a působí proti šíření ilegálního obsahu na internetu.

Školení učitelům přineslo aktuální informace týkající se vývoje v oblasti online technologií a rizik, která se v této souvislosti objevují. K nim samozřejmě patří i oblast sociálních sítí, komunitních serverů a mobilních technologií, které nabývají v posledních dnech na stále rostoucí popularitě.

Naše škola se již několik měsíců aktivně zabývá danou problematikou a spolupracuje s odborníky na preventivních programech bezpečného internetu. Díky tomu jsme v těchto dnech obdrželi status eSafety Bronze Label.

Protože si všichni uvědomujeme, o jak aktuální téma se jedná, plánujeme v podobně zaměřených aktivitách pokračovat a pokusit se dosáhnout stříbrného hodnocení eSafety Label.

Mgr. Eva Vojtíšková