Přesun na obsah

Hledání

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_czlogolink-OP-PPR

zŠ

 Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy Jana Wericha v Praze-Řepích. Doufáme, že s nimi budete spokojeni a budete je hojně využívat i v budoucnu.

Škola hrou plakát 2019

 

 

Národní zemědělské muzeum

11.4.2019 23:15 celý článek

Se třídou 3. C jsme se ve čtvrtek 11. dubna 2019 v rámci programu Paměťové instituce vypravili do Národního zemědělského muzea na Letné. Děti si samy vybraly téma Myslivost, a udělaly dobře, protože z prohlídky byly doslova nadšené. Ocenili jsme skvěle připravený program, plný interaktivních tabulí a her, kde si děti mohly ověřovat své znalosti o přírodě a lesní zvěři. Poznávaly jejich stopy, obdivovaly vábničky, odpovídaly v testech na otázky. Ve zbývajícím čase jsme se ještě mohli podívat do expozice Rybářství. Náš výlet jsme zakončili na střeše muzea, kde se nachází obrovská terasa se záhony tulipánů, úly se včelkami a především překrásným výhledem na celou Prahu. Exkurze byla pro děti velmi poučná, zábavná a už se těší na nějakou další z Paměťových institucí. Na fotografie se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

 

Pohár Věry Čáslavské v softbalu

10.4.2019 22:52 celý článek

V úterý 9. dubna se na hřišti ZŠ Jana Wericha konal turnaj v softbalu o Pohár Věry Čáslavské. Soutěže se zúčastnila družstva čtyř základních škol z Prahy 6 a naše školní družstvo.

Kurz pro předškoláky

7.4.2019 12:12 celý článek

Kurz „Škola hrou aneb do školy se těšíme“ proběhne v 8 lekcích vždy v úterý od 14:00 do 15:45 hodin v budově ZŠ Jana Wericha.

Zápis do prvních tříd

5.4.2019 00:52 celý článek

Ve středu a ve čtvrtek 3. a 4. dubna 2019 na naší škole proběhl zápis do prvních tříd, který se setkal jako vždy s velkým zájmem. Úderem druhé hodiny odpolední škola otevřela své brány a budoucí prvňáčkové ruku v ruce se svými rodiči vkráčeli do nazdobených tříd, kde už se ně těšily usměvavé paní učitelky. Každé dítě si přinášelo čtyřlístek s oblíbeným krtečkem a jeho kamarády zajíčkem, myškou a ježkem a na každém ze čtyř stanovišť plnilo úkoly. Někde děti namalovaly obrázek, jinde zarecitovaly básničku, na dalším stanovišti zkoušely počítat a na posledním hledaly cestu bludištěm. Všechny děti byly moc šikovné, a tak si po splnění úkolů mohly odnést malý dárek, který pro ně připravili starší budoucí spolužáci. Rodičům byl k dispozici tým odborného pedagogického pracoviště, a mohl jim poskytnout konzultace a cenné rady, či doporučení. Pro budoucí prvňáčky je připraven kurz pro předškoláky, který začne již příští týden. Na atmosféru příprav zápisu do prvních tříd se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Ještěrky v divadle

2.4.2019 20:07 celý článek

V sobotu 23. 3. 2019 se vypravily Ještěrky do divadla. Cílem bylo Studio DVA na Václavském náměstí. Děti se těšily na představení Malý princ v excelentním výkonu Jana Ciny. Mnoho světelných triků, iluzí a zpěv hlavního a zároveň jediného herce na jevišti zanechal v dětech zvláštní úsměv, který jim vydržel ještě po návratu do sídliště.

Foto a text Martanová V.

Exkurze do ZOO

29.3.2019 21:45 celý článek

V pátek 29. března 2019 se třídy 3. A a 3. C vypravily na exkurzi do trojské ZOO. Úderem deváté hodiny, kdy se otevřely brány, jsme se rozdělili na dvě skupiny, a každá dostala přiděleného průvodce. S nimi jsme potom prošli část expozice a věnovali jsme se především opicím a poloopicím. Prohlídka začala v expozici lemurů, kteří nám skákali po větvích přímo nad hlavami a nechali se fotit z bezprostřední blízkosti. Potom jsme se zastavili u tučňáků, pokračovali jsme kolem plameňáků a gibbonů k mravenečníkům, kteří ale bohužel měli půlnoc, takže jsme viděli jen velké chlupaté koule.

Jaro, vítej!

28.3.2019 23:00 celý článek

Ve čtvrtek 28. března 2019 navštívilo naši školu Divadlo Petra Kubce s pořadem „Jaro, vítej!“. Představení postupně zhlédly přípravná třída, první, druhé, třetí a čtvrté třídy. Děti se seznámily se zvyky a tradicemi, které provázejí vítání jara a Velikonoce, zazpívaly si s účinkujícími koledy, a protože byly do představení aktivně zapojovány, všechny odcházely spokojené a nadšené. Nejvíc se jim asi líbilo, že mohly pomlázkou vyplatit své paní učitelky, u toho se všichni hodně nasmáli. Divadlo Petra Kubce naši školu navštívilo již podruhé – velký úspěch měl už vánoční pořad, a tak se budeme těšit na další. Opět to bude divadlo s písničkami a tématicky se bude týkat našich předků – Keltů. Budeme se tedy těšit! Na fotografie z představení "Jaro, vítej!" se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Den učitelů

28.3.2019 22:30 celý článek

Den učitelů letos připadl na čtvrtek 28. 3. 2019. Žáci a žákyně z druhého stupně si přišli na první stupeň vyzkoušet, jaké to je stát za katedrou a mladší spolužáky něco naučit. Do 3. C přišly dvě žákyně z 8. A, Nikol a Julie, a ujaly se hodiny matematiky. S třeťáky procvičily ústně s kartičkami násobilku a dělení v oboru do 100. Potom s dětmi napsali pětiminutovky a zahráli si na Krále násobilky, kterého děti vždycky s jásotem vítají. Poté naše mladé paní učitelky přistoupily s počítání příkladů na tabuli, třeťáci se hodně hlásili a pěkně pracovali. Na konci jsme společně hodinu zhodnotili, jak se kdo snažil, co se mu povedlo a co mu třeba tolik nešlo. Ale všechny děti byly pochváleny a dostaly od starších spolužaček za odměnu bonbóny. Za třetí třídu chceme žákyním z 8. B moc poděkovat za skvělý nápad a pěknou poučnou hodinu!

Jak taková hodina probíhala, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Akce ŠD na duben

25.3.2019 21:13 celý článek

1. 4. – 5. 4. 2019 Týden sportovních aktivit (14.00 – 15.00)
8. 4. - 12. 4. 2019 Velikonoční tvoření – pracovně – výtvarný týden
18. 4. 2019 Velikonoční prázdniny – provoz zajišťuje ZŠ Jana Wericha (7.00 – 17.00)
24. 4. 2019 Den Země (14.00 – 16.00)

Pěstitelské práce ve třídách

22.3.2019 22:00 celý článek

Je jaro, a tak si děti v pracovních činnostech zasadily do květináčků semínka různých rostlin, například hrášku, řeřichy, osení pro velikonoční vajíčka, nebo také třeba sedmikrásky, kopretiny a další květinky. Je pěkné pozorovat, jak děti hned ráno po příchodu do školy běží zkontrolovat své květináče, s jakou péčí se o své rostlinky starají, jak se radují, když uvidí první klíčky, které pak zalévají a kontrolují vlhkost a provzdušnění půdy. Pravda je, že někomu semínka nevzešla, tak budeme muset zasadit nějaké vhodnější rostlinky, aby všichni malí zahradníci slavili úspěch. Áďa už ale dokonce jako první sklízí řeřichu a dává si ji na svačinu. Někteří už začínají přemýšlet o tom, kdo opylí květy rostlin, až pokvetou, když ve třídě nemáme žádné včelky. Dokázali byste jim poradit? Na fotografie našich pěstitelů a jejich úrody se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Nástěnka

Úprava rozvrhu

18.4.2019 11:45

Z důvodu konání Dne Země končí ve středu 24. 4. 2019 vyučování pro 1. stupeň v 11.45, pro 2. stupeň ve 12.40.

Volná místa

10.4.2019 21:57

Hledáme správce sportovního areálu a vnitřních prostor (šatny a zázemí) v čase od 16:00 do 20:00 hodin. Možno i na živnostenský list.

Požadujeme zodpovědnost, časovou flexibilitu.

Nabízíme příjemné pracovní prostředí, kancelář a sklad materiálu k dispozici.

V případě zájmu volejte na tel. 606 249 887.

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Poděkování

Sluníčkové dny

Fond Sidus certifikát Fond Sidus potvrzení

Týden pro inkluzi

TPI_2018

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.