Přesun na obsah

Hledání

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_czlogolink-OP-PPR

zŠ

 Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy Jana Wericha v Praze-Řepích. Doufáme, že s nimi budete spokojeni a budete je hojně využívat i v budoucnu.

DOD 2019 - plakát

 

Oznámení o provozu školní družiny v době jarních prázdnin

Ředitelka ZŠ Jana Wericha oznamuje, že v době jarních prázdnin je zajištěn provoz školní družiny (7.00 - 17.00 hodin).

Školní jídelna nevaří.

Informace k přijímacímu řízení na SŠ na školní rok 2019 – 2020

3.12.2018 23:01 celý článek

Před odevzdáním přihlášky – do 1. března

  • Vybrat si školu a obor vzdělání, informovat se o školách na internetu nebo v přehledech škol.
  • Navštívit dny otevřených dveří na jednotlivých školách.
  • Zjistit, jaké jsou podmínky pro přijetí do vybraného oboru - ředitel SŠ je musí zveřejnit do 31. ledna 2019, u škol s talentovými zkouškami do 31. října 2018.
  • Některé SŠ pořádají pro uchazeče přípravné kurzy, případně je možné si vyzkoušet „zkoušky nanečisto“.
  • Další informace čtěte po rozkliknutí článku!

Dny pro záchranu života na 1. stupni ZŠ

14.2.2019 23:50 celý článek

V týdnu 11. až 15. února 2019 proběhly na prvním stupni naší školy Dny pro záchranu života, které byly tématicky zaměřené na požár a ošetření popálenin. Úvodní hodina byla zaměřena na první pomoc při ztrátě vědomí, děti si mohly vyzkoušet masáž srdce na figurínách. Ačkoli se jednalo o velmi závažné téma, instruktor zvolil odlehčenou humornou formou výuky, takže se u toho děti i hodně nasmály. Velmi se jim například líbila modrá maska, která znázorňovala, že zraněný nedýchá a zmodral mu obličej. Děti si také zopakovaly důležitá telefonní čísla pro přivolání záchranných složek.

Soutěž ve šplhu – velice úspěšná v kategorii jednotlivců

11.2.2019 20:00 celý článek

Obvodního kola soutěže ve šplhu se začátkem února zúčastnilo 11 základních škol Prahy 6 a 17. Každou školu reprezentovali vždy dva chlapci a dvě děvčata za každý ročník od první až do deváté třídy. Všechna děvčata a chlapci prvního stupně šplhali na tyči. Chlapci z 6. – 7. tříd šplhali na laně s přírazem. Nejvíce síly museli předvést borci 8. – 9. tříd, kteří startovali z kleku a šplhali na laně bez přírazu. V každé věkové kategorii na stupně vítězů vystoupili tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší děvčata. Reprezentanti naší školy stáli na stupních vítězů velice často.

Krmení ptactva v okolí školy

7.2.2019 19:00 celý článek

V předmětu Člověk a jeho svět jsme v 1. B probírali, jak se daří zvířátkům v zimní přírodě. Vypravili jsme se proto ve čtvrtek 7. února po jejich stopách. Hra na stopovanou se nám docela dařila, viděli jsme stopy ptáčků, psů i koček. Protože víme, že o ptáčky v zimě je dobré se postarat, přinesli jsme jim opravdu velkou hromadu krmení – lojové koule a kroužky, semínka, jablíčka, apod. Doufáme, že zimu ve zdraví přežijí a budeme se těšit, až na jaře uslyšíme jejich zpěv za okny naší třídy. Na fotografie se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Kateřina Kamlachová

Pracovní činnosti na sněhu

5.2.2019 21:30 celý článek

V Praze konečně napadla pořádná sněhová nadílka, a tak mnohé třídy této příležitosti využívají k tomu, aby splnily část školních osnov - stavby ze sněhu. Za stavbou sněhuláků vyrazila také 3. C, a protože na louce byl zároveň pěkný kopeček, děti koulely koule i s kopce dolů a samozřejmě využily příležitosti, aby se u toho pořádně sklouzly i na bobech. Legrace jsme si užili jaksepatří a nikomu se z takové hodiny v přírodě vůbec nechtělo zpátky do školních lavic. Tak doufejme, že sníh aspoň ještě pár dní vydrží!

Jak jsme si užili hodinu pracovních činnosti na sněhu, se můžete podívat zde.

Autor článku Olga Černohorská, autor fotografií Lukáš Chochlovský

Návštěva japonské školy

4.2.2019 18:30 celý článek

Dne 4. 2. se žáci prvního stupně ZŠ Jana Wericha vypravili na návštěvu Japonské školy v Praze. Děti se na tuto akci velmi těšily, ale skutečnost překonala jejich představy. Během dopoledne jsme zažili výuku skákání přes lano, trošku jinou vybíjenou a japonskou karetní hru Karuta, kterou jsme dostali od dětí z Japonské školy darem. Žáci se po celou dobu dorozumívali anglicky, což zážitek ještě více upevnilo. Z této akce byly děti z obou škol nadšené. A my už se těšíme na další podobná setkání. Fotografie si můžete prohlédnout zde.
Autor článku a fotografií: Adéla Nosálová

Lyžařský kurz ZŠ Jana Wericha

31.1.2019 19:30 celý článek

V mrazivém lednu se pro žáky 7. a 8. tříd uskutečnil lyžařský kurz v Kořenově v Jizerských horách. Lyžařské a sněhové podmínky byly po celý týden kurzu ideální a i přesto, že se teploty pohybovaly hluboko pod nulou, sluníčko a jasné počasí nás provázelo po celou dobu pobytu. Celkově se kurz velice vydařil a všichni účastnící si osvojili či zdokonalili techniku sjezdového lyžování. Celý týden však nebyl pouze o lyžování na svahu, účastnící měli možnost poznat krásy Kořenova, navštívit rozhlednu Štěpánka nebo Muzeum Járy Cimrmana a v neposlední řadě se zúčastnit besedy se členem horské záchranné služby. Věřím, že si všichni účastnící odvezli z kurzu plno zkušeností a nevšedních zážitků, na které budou i za pár let s úsměvem na rtech vzpomínat. Fotografie najdete zde.

Autor článku a fotografií: Kristýna Klapetková

Žák naší školy Ondřej Macourek bodoval na mezinárodní soutěži

27.1.2019 23:00 celý článek

Žák 3. C naší školy Ondřej Macourek sklidil velký úspěch v mezinárodní soutěži French organization of musical expression. Zvítězil v kategorii 9 – 13 let ve hře na příčnou flétnu se skladbami od českého klasicistního skladatele Dominika Josefa Škroupa – Koncert G-dur a francouzského skladatele 20. stol. Pascala Prousta – Prélude et Danse. Na klavír ho doprovázel jeho tatínek Michal Macourek. Ondra se začal učit na příčnou flétnu v roce 2016 a chodí do ZUŠ Olešská v Praze 10, kde navštěvuje třídu své maminky flétnistky Kateřiny Macourkové Hlaváčové.

Školní družina – plán na měsíc únor

26.1.2019 21:00 celý článek

1. 2. 2019               Pololetní prázdniny – provoz zajišťuje ZŠ genpor. Fr. Peřiny (7.00 – 17.00 hod.)
4. 2. – 8. 2. 2019     Krmení ptactva v okolí školy (14. 00 – 15.00 hod.)
11. 2. – 15. 2. 2019 Zimní sporty – pracovně – výtvarný týden
12. 2. 2019             Ještěrky – vystoupení na recitační soutěži
18. 2. – 22. 2. 2019 Jarní prázdniny – provoz zajišťuje ZŠ Jana Wericha (7.00 – 17.00 hod.)
27. 2. 2019              Den otevřených dveří – vystoupení: Ještěrky a Country tance
28. 2. 2019              Maškarní karneval (14.00 – 15.00 hod.)

Projektový den na SPŠ Podskalská

23.1.2019 22:00 celý článek

Dne 23. ledna 2019 jsme se třídou 8. A měli možnost zúčastnit se projektového dne ve SPŠ Podskalská. Celý den jsme pracovali v malé pekárně, kterou v této škole mají pro své studenty. Pod vedením paní profesorky a jednoho ze studentů 4. ročníku jsme připravovali makovky. Těsto za nás uhnětl stroj, ale odvažování jednotlivých kousků už bylo na nás. „Rohlíkovač“ vytvořil rohlíky, které jsme dále různě tvarovali. Dál už plechy putovaly do kynárny a nakonec do pece. Hotové výrobky jsme ochutnali a také si odnesli domů.

Bublinková show

18.1.2019 22:30 celý článek

Ve školní družině se konala Bublinková show, fotografie si můžete prohlédnout zde.

Exkurze do Národního divadla

17.1.2019 20:00 celý článek

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 se 2. D a 3. C vypravily na exkurzi do Národního divadla. Děti se na tuto akci velmi těšily, ale skutečnost daleko překonala jejich představy. Úderem deváté hodiny si nás u vchodu vyzvedly dvě milé průvodkyně, každá si vzala na starost jednu třídu a v zápětí jsme se už ponořili do útrob naší Zlaté kapličky. Nejprve jsme zašli do sklepení k základním kamenům, které na stavbu divadla přivezli vlastenci z různých koutů naší vlasti. Děti byly pochváleny za své znalosti, když věděly, kde leží Říp, Blaník a další památná místa naší vlasti. Zastavili jsme se také u fotografií architekta ND Josefa Zítka, i u listiny obsazení opery Libuše, kterou napsal Bedřich Smetana ke slavnostnímu otevření Národního divadla.

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Proč právě k nám?

Desatero JW.pdf

Desatero ZŠ Jana Wericha

Poděkování

Sluníčkové dny

Fond Sidus certifikát Fond Sidus potvrzení

Týden pro inkluzi

TPI_2018

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.