Organizační struktura ŠPP, kontakty a konzultační hodiny

Školní poradenské pracoviště nabízí své služby žákům této školy, jejich rodičům (zák. zástupcům) a pedagogům:

• Všichni členové týmu ŠPP úzce spolupracují a jejich činnosti se prolínají.
  • Tým ŠPP pro školní rok 2016/2017 je tvořen výchovnými poradci, školním metodikem prevence, asistenty pedagoga, školním psychologem a pracovníky pro reedukační péči a podporu žáků cizinců. Všichni členové poradenského týmu vycházejí při své práci ze znalosti prostředí a atmosféry školy.
  • O každé dítě pečuje ŠPP jako o jedinečnou osobnost, zaměřuje se na konkrétní pomoc žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, poskytuje logopedickou péči a prevenci, realizuje individuální reedukace pro žáky začleněné do pětistupňového systému podpůrných opatření a se specifickými vzdělávacími potřebami. Pomáhá řešit osobní a rodinné problémy, poskytuje služby zákonným zástupcům v oblasti kariérového poradenství, preventivní prací v těsné spolupráci s metodičkou prevence pozitivně ovlivňuje vztahy a klima ve třídě i celé škole. Aktivity ŠPP jsou formou individuálních konzultací, skupinové práce, výjezdů tříd s primárně preventivní a psychologickou náplní.
  • ŠPP spolupracuje s rodinami v oblasti výchovné, sociální a kulturní. Společně s rodiči a jejich prostřednictvím dbá o osobnostní, kognitivní a sociálně-motivační vývoj jejich dětí. Dle povahy problému jsou voleny individuální poradenské činnosti, nebo skupinové besedy, přednášky, apod.
  • ŠPP pracuje s vedením školy, s pedagogy, s pedagogickými asistenty a dalšími zaměstnanci školy, společně s nimi ovlivňuje také školní klima a celou atmosféru školy. Dle charakteru obtíží nebo preventivního působení je metodická pomoc individuální, nebo má formu pracovních seminářů  a  porad.
  • ŠPP úzce spolupracuje s odbornými pracovišti- pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra, střediska výchovné péče, sociálním odborem a s OSPOD

6. třídy ve šk. roce 2018/2019

8.4.2018 17:09

ZŠ Jana Wericha otevře ve šk. roce 2018/2019 opět 6. třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy, přihlášky odevzdávejte v ředitelně do 11. 5. 2018, přijímací řízení proběhne 21. 5. 2018 v 8.00. (náhradní termín 7. 6. 2018).

Dále pro šk. rok 2018/2019 doplníme 6. třídu s rozšířenou výukou cizích jazyků - přihlášky odevzdávejte v ředitelně do 1. 6. 2018, přijímací řízení proběhne 15. 6. 2018 v 8.00.

Přihlášky můžete stahovat zde.

15.3.2018 07:42

ZÁKLADNÍ  ŠKOLA  JANA  WERICHA hledá

• učitele/učitelku na 1. stupeň - nástup od školního roku 2018/19
  • učitele/učitelku AJ - nástup od šk. roku 2018/19
  • vyučenou nebo zaučenou kuchařku do školní jídelny na přípravu polévek a příloh - nástup ihned

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162 nebo pište na reditelna@zs-jana-wericha.cz.

8.10.2017 15:11

Taneční průprava