Organizační struktura ŠPP, kontakty a konzultační hodiny

Školní poradenské pracoviště nabízí své služby žákům této školy, jejich rodičům (zák. zástupcům) a pedagogům:

• Všichni členové týmu ŠPP úzce spolupracují a jejich činnosti se prolínají.
  • Tým ŠPP pro školní rok 2016/2017 je tvořen výchovnými poradci, školním metodikem prevence, asistenty pedagoga, školním psychologem a pracovníky pro reedukační péči a podporu žáků cizinců. Všichni členové poradenského týmu vycházejí při své práci ze znalosti prostředí a atmosféry školy.
  • O každé dítě pečuje ŠPP jako o jedinečnou osobnost, zaměřuje se na konkrétní pomoc žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, poskytuje logopedickou péči a prevenci, realizuje individuální reedukace pro žáky začleněné do pětistupňového systému podpůrných opatření a se specifickými vzdělávacími potřebami. Pomáhá řešit osobní a rodinné problémy, poskytuje služby zákonným zástupcům v oblasti kariérového poradenství, preventivní prací v těsné spolupráci s metodičkou prevence pozitivně ovlivňuje vztahy a klima ve třídě i celé škole. Aktivity ŠPP jsou formou individuálních konzultací, skupinové práce, výjezdů tříd s primárně preventivní a psychologickou náplní.
  • ŠPP spolupracuje s rodinami v oblasti výchovné, sociální a kulturní. Společně s rodiči a jejich prostřednictvím dbá o osobnostní, kognitivní a sociálně-motivační vývoj jejich dětí. Dle povahy problému jsou voleny individuální poradenské činnosti, nebo skupinové besedy, přednášky, apod.
  • ŠPP pracuje s vedením školy, s pedagogy, s pedagogickými asistenty a dalšími zaměstnanci školy, společně s nimi ovlivňuje také školní klima a celou atmosféru školy. Dle charakteru obtíží nebo preventivního působení je metodická pomoc individuální, nebo má formu pracovních seminářů  a  porad.
  • ŠPP úzce spolupracuje s odbornými pracovišti- pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra, střediska výchovné péče, sociálním odborem a s OSPOD

1.7.2019 10:32

Hledáme vychovatelku ŠD na plný úvazek, správce sportovního areálu v čase od 16:00 do 20:00 hodin (možno i na živnostenský list) a uklízečku na plný úvazek.

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162.

Nevydaná vysvědčení

1.7.2019 10:30

Nevydaná vysvědčení je možné vyzvednout v kanceláři školy v pracovní dny od 8 do 12 hodin.