Soutěž ve šplhu – velice úspěšná v kategorii jednotlivců

11.2.2019 20:00 rubrika: Další aktivity doporučit, tisk

Obvodního kola soutěže ve šplhu se začátkem února zúčastnilo 11 základních škol Prahy 6 a 17. Každou školu reprezentovali vždy dva chlapci a dvě děvčata za každý ročník od první až do deváté třídy. Všechna děvčata a chlapci prvního stupně šplhali na tyči. Chlapci z 6. – 7. tříd šplhali na laně s přírazem. Nejvíce síly museli předvést borci 8. – 9. tříd, kteří startovali z kleku a šplhali na laně bez přírazu. V každé věkové kategorii na stupně vítězů vystoupili tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší děvčata. Reprezentanti naší školy stáli na stupních vítězů velice často.

Svou kategorii vyhráli a vybojovali zlaté medaile: Veronika Švarcová z 1.D, Linda Žánová z 5.B, Jan Pintér z 6.C a Ella Vápeníková z 6.A.

Stříbrnou příčku obsadili: Sofie Váňová z 3.A a Dan Königsmark z 5.A.

Bronz získali: Lada Jeklová z 1.D, Filip Lefnar z 2.D, Daniel Šácha z 3.B, Sofie Navrátilová ze 4.A, Lila Kamelová ze 7.B, Klára Hradcová z 8.A a Nikola Vavrušková z 9.B.

Na závěr byly vyhlášeny nejlepší tři školy součtem všech časů. I když nás většina dětí i učitelů vzhledem k velkému počtu získaných medailí jednotlivců tipovala na vítěze, naše škola skončila v poli poražených. Nebyli jsme schopni obsadit všechny kategorie a za každého chybějícího soutěžícího byla škola penalizována 300 trestnými sekundami. Doufám tedy, že příští rok se naši chlapci „pochlapí“ a uspějeme nejen v soutěži jednotlivců, ale i v hlavní soutěži celých škol.

Autor článku: Jana Škvorová

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).