Žák naší školy Ondřej Macourek bodoval na mezinárodní soutěži

27.1.2019 23:00 rubrika: Další aktivity doporučit, tisk

Žák naší školy Ondřej Macourek bodoval na mezinárodní soutěži

Žák 3. C naší školy Ondřej Macourek sklidil velký úspěch v mezinárodní soutěži French organization of musical expression. Zvítězil v kategorii 9 – 13 let ve hře na příčnou flétnu se skladbami od českého klasicistního skladatele Dominika Josefa Škroupa – Koncert G-dur a francouzského skladatele 20. stol. Pascala Prousta – Prélude et Danse. Na klavír ho doprovázel jeho tatínek Michal Macourek. Ondra se začal učit na příčnou flétnu v roce 2016 a chodí do ZUŠ Olešská v Praze 10, kde navštěvuje třídu své maminky flétnistky Kateřiny Macourkové Hlaváčové.

French organization of musical expression poprvé představila v České republice soutěž Clés d´or (Zlatý klíč) 27. ledna 2019 v Praze. Soutěž byla založena v roce 1992 v Paříži koncertním pianistou Gerardem Gahnassiou a konala se již ve dvanácti zemích světa (např.: Francie, Izrael, Rusko, USA). Probíhá v různých věkových kategoriích v oborech klavír, housle, violoncello, příčná flétna, klarinet, saxofon a trumpeta. Clés d´or (Zlatý klíč) je nejvyšší možné ocenění v rámci jednotlivých kategorií a přináší jejím držitelům možnost koncertování v zahraničí. Ondrovi k jeho významnému úspěchu za celou naši školu upřímně gratulujeme!

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Fotografie: archiv rodiny Macourkových a Olga Černohorská

1.7.2019 10:32

Hledáme vychovatelku ŠD na plný úvazek, správce sportovního areálu v čase od 16:00 do 20:00 hodin (možno i na živnostenský list) a uklízečku na plný úvazek.

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162.

Nevydaná vysvědčení

1.7.2019 10:30

Nevydaná vysvědčení je možné vyzvednout v kanceláři školy v pracovní dny od 8 do 12 hodin.