Den svatého Patrika

17.3.2019 00:25 rubrika: Agentura kroužky doporučit, tisk

Den svatého Patrika

17. března slaví Irové Den svatého Patrika, a proto ani děti z kroužku irských tanců nemohly zůstat pozadu. A proč zrovna svatý Patrik? Právě tento světec se zasloužil o rozšíření křesťanství v Irsku. Nejsvětější Trojici přirovnal k trojlístku, který je dodnes jedním z nejoblíbenějších irských symbolů. V tento sváteční den se lidé oblékají do zelené a nosí vysoké klobouky. Rodiny tráví čas pohromadě a vyrážejí na výlety. Proto jsme na čtvrteční trénink irských tanců pozvali také rodiče, prarodiče i sourozence.

Po krátké rozcvičce děti rodičům ukázaly taneční kroky, které se již naučily. Prvňáčci zatím zvládli základní krok a side step, větší děti předvedly i složitější krokové sestavy. Na závěr jsme rodiče pozvali, aby si s námi také zatancovali. Zvolili jsme jednoduchý tanec v kruhu a rodičům to šlo přímo ukázkově. Už se těšíme na další příležitost společně si zatancovat.

Teď nás čeká spousta práce s nácvikem vystoupení na školní akademii a na závěrečnou besídku skupiny irských tanců Coiscéim (některé děti již vystupovaly na 3. vánočním galavečeru této skupiny a moc si vystoupení užily – viz foto).

Autor článku: Kateřina Miková
Autoři fotografií:
Divadlo Rokoko – Galavečer Coiscéim, foto Michal Kára, www.coisceim.cz
Divadlo Rokoko, Den sv. Patrika – foto Martina Miková

Konzultace 11. 5. 2021

3.5.2021 16:07

Vážení rodiče,

v úterý 11. 5. 2021 budou probíhat konzultace pro rodiče od 16:00 do 18:00 hodin. Vzhledem k situaci COVID- 19 se konzultace uskuteční korespondenční formou. Rodiče mohou kontaktovat jednotlivé vyučující přes ŠOL nebo email.

Děkujeme za spolupráci

e-rouška