Výstřižek reedukace

STANDARDNÍ ČINNOSTI ŠKOLNÍHO SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

Činnosti obecně

Školní speciální pedagog podporuje vytváření zdravého klimatu ve školách prostřednictvím speciálně pedagogické činnosti s pedagogy školy a rodiči žáků školy. Podporuje inkluzívní a integrativní klima školy. Metodicky vede a vzdělává pedagogické pracovníky a vytváří pro školu programy, v rámci kterých buduje komunitu, ve které jsou aktivně zapojeni rodiče žáků školy. Zpracovává analytické údaje a šetření podle potřeb pedagogů a rodičů žáků školy v souladu s etickým kodexem v profesi školního speciálního pedagoga. Orientuje se zejména na podporu a pomoc žákům se speciálními vzdělávacími potřebami nebo žákům, u nichž existuje riziko vzniku nebo rozvoje speciálních vzdělávacích potřeb, a to v souvislosti s navrhováním nebo realizováním vyrovnávacích a podpůrných opatření pro tyto žáky. Při své práci se soustřeďuje na práci s žáky s vývojovými poruchami učení a chování, nebo v jejich riziku, orientuje se zejména na podporu žákům s potřebou vyrovnávacích nebo podpůrných opatření. Školní speciální pedagog realizuje činnost depistážní, diagnostickou, intervenční, konzultační, informační, metodickou, popř. terapeutickou. Pracuje individuálně i skupinově, pravidelně se vzdělává.

Depistážní činnosti

• Depistážní činnosti zaměřené na vyhledávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami s využitím vyrovnávacích a podpůrných opatření
  • Depistážní činnosti zaměřené na vyhledávání žáků v riziku rozvoje nebo riziku vzniku speciálních vzdělávacích potřeb
  • Realizace screeningů, anket a dotazníků ve škole

Metodické a koordinační činnosti

• Úpravy školního prostředí, zajištění speciálních pomůcek, didaktických a diagnostických materiálů
  • Poradenství pro oblast užívání kompenzačních a jiných pomůcek
  • Zajištění individuální i skupinové speciálně pedagogické vzdělávací činnosti, činností reedukačních, kompenzačních, stimulačních
  • Péče o žáky ohrožené školním neúspěchem
  • Participace na přípravě zápisu a účast na zápisu do 1. ročníku základního vzdělávání
  • Participace na přípravě přijímacího řízení na střední školy
  • Koordinace speciálně pedagogické péče ve škole
  • Konzultace s pedagogy k přípravě a průběžné úpravě podmínek pro integraci žáků se zdravotním postižením ve škole
  • Konzultace a přímé metodické činnosti pro pedagogické pracovníky školy
  • Konzultace a přímé metodické vedení asistentů pedagoga ve škole

UPOZORNĚNÍ - KROUŽKY

7.2.2020 08:44

Z organizačních důvodů se do odvolání ruší kroužky MAŽORETKY a KERAMIKA.

Děkujeme za pochopení.

Změna čísla účtu Spolku přátel ZŠJW

28.1.2020 19:21

Nové číslo účtu je: 2201756495/2010

Připomínáme, že s účinností od školního roku 2019/2020 lze hradit příspěvek spolku pouze převodem na účet.

Do zprávy pro příjemce je nutné vždy uvést celé jméno žáka a třídu!

Hledáme vychovatele ŠD

6.1.2020 15:12

ZŠ Jana Wericha hledá vychovatelku/vychovatele do šk. družiny. Nástup ihned, v případě zájmu volejte na tel. 602832209.