Den bez učebnic 3.- 5.roč.

25.10.2012 21:14 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Den bez učebnic 3.- 5.roč.

I letos nás čekal Den bez učebnic. Nechali jsme se inspirovat kreativitou podzimu, jeho rozmanitostí a barevností a v tyto podzimní dny jsme si za téma zvolili "Tvořivé dílny".

Na žáky čekalo 8 různých atraktivních činností, které si pro ně připravili učitelé. Mohli si na dopoledne zvolit 2 výtvarné dílny a výběr nebyl pro ně jednoduchý. U zápisu do dílen bylo vidět, že by si chtěli zkusit mnohem víc, než 2 možnosti, ale vzhledem k dopoledni se prostě rozhodnout museli.

Vybírat si mohli z tvořivých dílen:

Kutílna - kde si děti vyzkoušely práci se dřevem a sestavovaly jednoduché hračky, vyzkoušely práci s kladívkem, pilníkem i jinými nástroji

Pečeme, vaříme -  v kuchyňce školy se převlékli žáci za malé kuchtíky, ale i ochutnávače svých výtvorů

Výzdoba květináčůzde si mohl každý zkusit práci s netradičním materiálem, vyzdobit vkusně dekorační předmět

Svíčky - každý si mohl vykrojit různé tvary a dozdobit svíčky drobným výtvarným materiálem

Proužkování - i jednoduché barevné proužky daly dětem možnosti vytvořit různé výrobky, jako přáníčka, pletené košíčky, záložky, či zvířátka

Figurky z vlny - vyrobit si panáčka ze zbytků vypadalo jednoduše, pak se do klubek žáci málem zamotali, ale na závěr zdárně vznikly barevné figurky

Kasička - naučit žáky spořit a vážit si hodnoty peněz snad přispěla výroba kasičky z PET lahve

Orchestr - vyzkoušet si být členem orchestru bylo lákavé i pro ty, kteří nechodí do žádné hudební nauky, protože tento orchestr se díky hudebním hrám a nástrojům stal atraktivním pro všechny, co si chtějí společně zamuzicírovat

Celé dopoledne rychle uteklo, žáci si domů odnášeli své výrobky a všude panovala přátelská tvůrčí nálada. Nejčastější otázka tohoto dne byla, kdy si takový den zase zopakujeme. Což pro učitele bylo asi tou nejlepší odměnou za vynaložené úsilí při přípravě tohoto dne.

učitelé 1. stupně

foto zde: