Přesun na obsah

Hledání

Třídnictví ve šk. roce 2019/2020

Třída

Třídní učitel

Přípravná třída

Čadková Tereza

I. A

Bousová Barbora

I. B

Kejhová Hana

I. C

Kotvaldová Hana

I. D

Klusáčková Hana

II. A

Smržová Blanka

II. B

Kamlachová Kateřina

II. C

Nováková Helena

II. D

Křivanec Jan

III. A

Spáčilová Eva

III. B - RVJ

Mariničová Jiřina

III. C

Kuclerová Blanka

III. D

Folprechtová Zuzana

IV. A

Ladická Romana

IV. B - RVJ

Vitásková Lucie

IV. C

Černohorská Olga

IV. D

Petrlová Michaela

V. A – RVJ

Řičicová Zdeňka

V. B

Brožová Daniela

V. C

Bugnerová Klára

VI. A

Vítková Klára

VI. B – RVJ

Nekolová Lenka

VI. C - RVTV

Zákostelnová Alena

VII. A - RVJ

Miková Martina

VII. B

Fišerová Jana

VII. C - RVTV

Borkovcová Olga

VIII. A /RVTV

Javůrková Iveta

VIII. B - RVJ

Čeloudová Kateřina

IX. A

Jakubičková Eva

IX. B - RVJ

Kozová Hana

 

Netřídní učitelé

Marián Bok, Milena Doleželová, Martin Hauft, Daniela Chinevová, Naděžda Chrobáková, Veronika Kurelová, Zuzana Martinovská, Sandra Marynčáková, Martina Müllerová, Adéla Nosálová, Tania Ríos, Natalia Roshko, Václav Soukup,  Jana Škvorová, Irma Štolcová, Edita Trnková

Třídy mezi sebou uzavírají patronáty

27.6.2019 22:50 rubrika: Akce tříd celý článek

     Na naší škole se žáci ze druhého stupně starají o své mladší spolužáky. Každá druhostupňová třída si vzala patronát nad nějakou třídou z prvního stupně a pravidelně pro ně připravují program. Třída 8. A připravila těsně před prázdninami pro 3. C a 4. C soutěžní dopoledne. Pojďme se společně podívat, jak vše probíhalo.

Článek a fotografie Olga Černohorská

Poslední týden školy ve znamení výletů

26.6.2019 22:01 rubrika: Akce tříd celý článek

     Poslední týden školního roku se odehrává ve znamení výletů. Třídy 3. A a 3. C se vypravily na společný výlet do Písku. Cesta klimatizovaným autobusem byla příjemná a na parkovišti nedaleko řeky Otavy vál příjemný větřík, i když se dalo tušit, že teplota půjde během dne strmě nahoru. Nejprve jsme vyrazili ke starému kamennému mostu, kterým se město Písek proslavilo. Poté jsme si prohlédli náměstí s morovým sloupem a navštívili muzeum, kde děti zaujala výstava maleb Václava Špály a jako správní výtvarníci se pustily do zkoumání detailů a tahů štětců. Jiné děti zase zavítaly o patro níž podívat se na akvária s rybami. K tomu nám odbíjely velké hodiny se čtyřmi kamennými závažími. Závěr výletu patřil společnému posezení v cukrárně u řeky, kde jsme si pochutnali na výborné zmrzlině a ledové tříšti. Jak jsme si výlet do Písku užívali, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Jak si třída VI. A užila školu v přírodě

26.6.2019 20:50 rubrika: Akce tříd celý článek

     První týden v červnu jela naše třída na školu v přírodě k Máchovu jezeru. Bydleli jsme v Doksech v hotelu Bellevue. Cesta vlakem byla náročná, někteří z nás dokonce jeli vlakem poprvé, ale vše jsme úspěšně zvládli. Paní učitelky pro nás vymýšlely různé výpravy a soutěže, vítězové dostávali sladké odměny. V areálu jsme mohli skákat na trampolíně, hrát míčové hry nebo stolní tenis. Navštívili jsme Muzeum Čtyřlístku a Muzeum Karla Hynka Máchy, prošli jsme si zámeckou zahradu a náměstí v Doksech. Parníkem jsme podnikli plavbu po Máchově jezeře, kde nás zastihla bouřka. Protože bylo celý týden vedro, chodili jsme se osvěžovat k Máchovu jezeru. Předposlední den jsme se vypravili na Bezděz. Pod hrad jsme dojeli autobusem, nahoru na hrad jsme už museli pěšky. Cesta vedla hodně do kopce, ale stálo to za to. Výhled byl nádherný. Na škole v přírodě se nám líbilo a doufám, že příští rok pojedeme zase.
Třída VI. A

Jiří Dědeček v KC Průhon

7.6.2019 20:00 rubrika: Akce tříd celý článek

   V pátek 7. 6. navštívily třídy 1. A, 1. B a 3. C akci na podporu čtenářské gramotnosti s názvem „Huňatá čuňata“. Jednalo se o autorské čtení Jiřího Dědečka v rámci Týdne čtení dětem, které pro školy uspořádala knihovna v KC Průhon. Spisovatel nám vysvětlil, že chlupatá prasata skutečně existují. K napsání knihy s názvem „Huňatá čuňata“ ho inspirovala návštěva jedné farmy na Moravě, kde viděl zvláštní plemeno prasete domácího, které mělo vlnitou srst jako ovce. Údajně pochází odněkud z Maďarska, v České republice není běžné.

Škola v přírodě 2.B

4.6.2019 16:22 rubrika: Akce tříd celý článek

Jak se má 2.B na ŠVP se dočtete zde:

Škola v přírodě 2.A a 2.C

20.5.2019 02:53 rubrika: Akce tříd celý článek

Po velkém těšení jsme 19. května konečně vyrazili na cestu. Jestli chcete vědet, jak se máme, čtěte dál:

Zázrak v krychli

17.5.2019 20:23 rubrika: Akce tříd celý článek

Třída 4. A připravila pro děti naší školy velice zajímavou výstavu s názvem „Zázrak v krychli“. Se třídou 3. C jsme se na ni byli podívat a nestačili jsme se divit, co všechno žáci ze 4. A dokázali vytvořit. Výstava se skládá z velkých papírových krychlí a každá z nich ukrývá nějaké zajímavé téma. Do jedné se skryl celý vesmír, v jiné se můžeme podívat na lásku v podobě dvou bílých labutí. Každá krychle je malý zázrak a stojí za to se u ní zastavit a pořádně ji prozkoumat. Tolik píle, pracovitosti a hlavně tvůrčích nápadů se hned tak někde nevidí! Proto neváhejte a o některé přestávce se do budovy, kde sídlí 4. A, vypravte a nenechte si tuto originální výstavu v žádném případě ujít. Najdete zde mnoho krásného, ale hlavně i poučného a určitě vás to bude hodně bavit. A možná vás napadne něco takového si na svém patře společnými silami také vytvořit. Co myslíte? Kdo bude 4. A následovat? Naše fotogalerie, nechť Vám je milou pozvánkou na tuto ojedinělou výstavu!

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

 

 

Jak jsme slavili Velikonoce

17.4.2019 23:40 rubrika: Akce tříd celý článek

Duben byl v naší škole zasvěcen oblíbeným jarním svátkům – Velikonocům. A tak se dětí s chutí pustili nejen do výroby velikonočních dekorací, ale samozřejmě také do zdobení vajíček. Používaly se různé techniky od barvení, malování až po obtisky, a každé vajíčko bylo originálem. Ve 3. C si děti přinesly vajíčka uvařená na tvrdo, aby je pak doma mohly rozdávat koledníkům. Hodina byla zakončena pomlázkou a děti dostaly od paní učitelky čokoládová vajíčka. Jak děti zdobily kraslice, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

Národní zemědělské muzeum

11.4.2019 23:15 rubrika: Akce tříd celý článek

Se třídou 3. C jsme se ve čtvrtek 11. dubna 2019 v rámci programu Paměťové instituce vypravili do Národního zemědělského muzea na Letné. Děti si samy vybraly téma Myslivost, a udělaly dobře, protože z prohlídky byly doslova nadšené. Ocenili jsme skvěle připravený program, plný interaktivních tabulí a her, kde si děti mohly ověřovat své znalosti o přírodě a lesní zvěři. Poznávaly jejich stopy, obdivovaly vábničky, odpovídaly v testech na otázky. Ve zbývajícím čase jsme se ještě mohli podívat do expozice Rybářství. Náš výlet jsme zakončili na střeše muzea, kde se nachází obrovská terasa se záhony tulipánů, úly se včelkami a především překrásným výhledem na celou Prahu. Exkurze byla pro děti velmi poučná, zábavná a už se těší na nějakou další z Paměťových institucí. Na fotografie se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

 

Exkurze do ZOO

29.3.2019 21:45 rubrika: Akce tříd celý článek

V pátek 29. března 2019 se třídy 3. A a 3. C vypravily na exkurzi do trojské ZOO. Úderem deváté hodiny, kdy se otevřely brány, jsme se rozdělili na dvě skupiny, a každá dostala přiděleného průvodce. S nimi jsme potom prošli část expozice a věnovali jsme se především opicím a poloopicím. Prohlídka začala v expozici lemurů, kteří nám skákali po větvích přímo nad hlavami a nechali se fotit z bezprostřední blízkosti. Potom jsme se zastavili u tučňáků, pokračovali jsme kolem plameňáků a gibbonů k mravenečníkům, kteří ale bohužel měli půlnoc, takže jsme viděli jen velké chlupaté koule.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30   

Nástěnka

Pěšky do školy

22.9.2019 14:22

Naše škola se v týdnu 23. - 27. 9 připojuje k výzvě Pěšky do školy.

Další informace najdete v dopisu pořadatelů rodičům zde.

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.