Přesun na obsah

Hledání

Třídnictví

Třída

Třídní učitel

Přípravná třída

Čadková Tereza

I. A

Mgr. Smržová Blanka 

I. B

Ing. Mgr. Nováková Helena

I. C

Mgr. Kamlachová Kateřina 

I. D

Mgr. Křivanec Jan

II. A

Mgr. Bousová Barbora

II. B

Mgr. Kejhová Hana

II. C

Mgr. Kotvaldová Hana

II. D

Nováková Andrea

III. A

Mgr. Ladická Romana

III. B  – RVJ

Mgr. Zittová Dagmar

III. C

PaedDr. Černohorská Olga

III. D

Ing. Michaela Petrlová

IV. A – RVJ 

Mgr. Řičicová Zdeňka

IV. B 

Doleželová Milena

IV. C

Mgr. Bugnerová Klára

V. A

Pohlová Alena

V. B  – RVJ

Mgr. Mariničová Jiřina

V. C

Mgr. Spáčilová Eva

VI. A – RVJ

Mgr. Miková Martina

VI. B 

Mgr. Fišerová Jana

VI. A - RVTV

Mgr. Olga Borkovcová

VII. A  - /RVTV

Ing. Javůrková Iveta

VII. B - RVJ

Mgr. Čeloudová Kateřina

VIII. A

Mgr. Lukavská Miroslava

VIII. B - /RVTV

Ing. Kozová Hana

IX.A  - RVJ

Mgr. Brožová Daniela

IX.B - /RVTV

Mgr. Nekolová Lenka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Netřídní učitelé

Drahomíra Boušová, Mgr. Zuzana Folprechtová, Bc. Martin  Hauft, Bc. Klára Hornychová, Mgr. Kristýna Klapetková, Bc. Irena Kousalová, Mgr. Zuzana Martinovská,  Adéla Nosálová, Tannia Rios, Mgr. Klára Rulíková Vítková, Mgr. Václav Soukup, Mgr. Jana Škvorová, Mgr. Irma Štolcová, Mgr. Eva Jakubičková (Vojtíšková)

Poslední týden školy ve znamení výletů

26.6.2019 22:01 rubrika: Akce tříd celý článek

     Poslední týden školního roku se odehrává ve znamení výletů. Třídy 3. A a 3. C se vypravily na společný výlet do Písku. Cesta klimatizovaným autobusem byla příjemná a na parkovišti nedaleko řeky Otavy vál příjemný větřík, i když se dalo tušit, že teplota půjde během dne strmě nahoru. Nejprve jsme vyrazili ke starému kamennému mostu, kterým se město Písek proslavilo. Poté jsme si prohlédli náměstí s morovým sloupem a navštívili muzeum, kde děti zaujala výstava maleb Václava Špály a jako správní výtvarníci se pustily do zkoumání detailů a tahů štětců. Jiné děti zase zavítaly o patro níž podívat se na akvária s rybami. K tomu nám odbíjely velké hodiny se čtyřmi kamennými závažími. Závěr výletu patřil společnému posezení v cukrárně u řeky, kde jsme si pochutnali na výborné zmrzlině a ledové tříšti. Jak jsme si výlet do Písku užívali, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Jiří Dědeček v KC Průhon

7.6.2019 20:00 rubrika: Akce tříd celý článek

   V pátek 7. 6. navštívily třídy 1. A, 1. B a 3. C akci na podporu čtenářské gramotnosti s názvem „Huňatá čuňata“. Jednalo se o autorské čtení Jiřího Dědečka v rámci Týdne čtení dětem, které pro školy uspořádala knihovna v KC Průhon. Spisovatel nám vysvětlil, že chlupatá prasata skutečně existují. K napsání knihy s názvem „Huňatá čuňata“ ho inspirovala návštěva jedné farmy na Moravě, kde viděl zvláštní plemeno prasete domácího, které mělo vlnitou srst jako ovce. Údajně pochází odněkud z Maďarska, v České republice není běžné.

Škola v přírodě 2.B

4.6.2019 16:22 rubrika: Akce tříd celý článek

Jak se má 2.B na ŠVP se dočtete zde:

Škola v přírodě 2.A a 2.C

20.5.2019 02:53 rubrika: Akce tříd celý článek

Po velkém těšení jsme 19. května konečně vyrazili na cestu. Jestli chcete vědet, jak se máme, čtěte dál:

Zázrak v krychli

17.5.2019 20:23 rubrika: Akce tříd celý článek

Třída 4. A připravila pro děti naší školy velice zajímavou výstavu s názvem „Zázrak v krychli“. Se třídou 3. C jsme se na ni byli podívat a nestačili jsme se divit, co všechno žáci ze 4. A dokázali vytvořit. Výstava se skládá z velkých papírových krychlí a každá z nich ukrývá nějaké zajímavé téma. Do jedné se skryl celý vesmír, v jiné se můžeme podívat na lásku v podobě dvou bílých labutí. Každá krychle je malý zázrak a stojí za to se u ní zastavit a pořádně ji prozkoumat. Tolik píle, pracovitosti a hlavně tvůrčích nápadů se hned tak někde nevidí! Proto neváhejte a o některé přestávce se do budovy, kde sídlí 4. A, vypravte a nenechte si tuto originální výstavu v žádném případě ujít. Najdete zde mnoho krásného, ale hlavně i poučného a určitě vás to bude hodně bavit. A možná vás napadne něco takového si na svém patře společnými silami také vytvořit. Co myslíte? Kdo bude 4. A následovat? Naše fotogalerie, nechť Vám je milou pozvánkou na tuto ojedinělou výstavu!

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

 

 

Jak jsme slavili Velikonoce

17.4.2019 23:40 rubrika: Akce tříd celý článek

Duben byl v naší škole zasvěcen oblíbeným jarním svátkům – Velikonocům. A tak se dětí s chutí pustili nejen do výroby velikonočních dekorací, ale samozřejmě také do zdobení vajíček. Používaly se různé techniky od barvení, malování až po obtisky, a každé vajíčko bylo originálem. Ve 3. C si děti přinesly vajíčka uvařená na tvrdo, aby je pak doma mohly rozdávat koledníkům. Hodina byla zakončena pomlázkou a děti dostaly od paní učitelky čokoládová vajíčka. Jak děti zdobily kraslice, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

Národní zemědělské muzeum

11.4.2019 23:15 rubrika: Akce tříd celý článek

Se třídou 3. C jsme se ve čtvrtek 11. dubna 2019 v rámci programu Paměťové instituce vypravili do Národního zemědělského muzea na Letné. Děti si samy vybraly téma Myslivost, a udělaly dobře, protože z prohlídky byly doslova nadšené. Ocenili jsme skvěle připravený program, plný interaktivních tabulí a her, kde si děti mohly ověřovat své znalosti o přírodě a lesní zvěři. Poznávaly jejich stopy, obdivovaly vábničky, odpovídaly v testech na otázky. Ve zbývajícím čase jsme se ještě mohli podívat do expozice Rybářství. Náš výlet jsme zakončili na střeše muzea, kde se nachází obrovská terasa se záhony tulipánů, úly se včelkami a především překrásným výhledem na celou Prahu. Exkurze byla pro děti velmi poučná, zábavná a už se těší na nějakou další z Paměťových institucí. Na fotografie se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií Olga Černohorská

 

Exkurze do ZOO

29.3.2019 21:45 rubrika: Akce tříd celý článek

V pátek 29. března 2019 se třídy 3. A a 3. C vypravily na exkurzi do trojské ZOO. Úderem deváté hodiny, kdy se otevřely brány, jsme se rozdělili na dvě skupiny, a každá dostala přiděleného průvodce. S nimi jsme potom prošli část expozice a věnovali jsme se především opicím a poloopicím. Prohlídka začala v expozici lemurů, kteří nám skákali po větvích přímo nad hlavami a nechali se fotit z bezprostřední blízkosti. Potom jsme se zastavili u tučňáků, pokračovali jsme kolem plameňáků a gibbonů k mravenečníkům, kteří ale bohužel měli půlnoc, takže jsme viděli jen velké chlupaté koule.

Jaro, vítej!

28.3.2019 23:00 rubrika: Akce tříd celý článek

Ve čtvrtek 28. března 2019 navštívilo naši školu Divadlo Petra Kubce s pořadem „Jaro, vítej!“. Představení postupně zhlédly přípravná třída, první, druhé, třetí a čtvrté třídy. Děti se seznámily se zvyky a tradicemi, které provázejí vítání jara a Velikonoce, zazpívaly si s účinkujícími koledy, a protože byly do představení aktivně zapojovány, všechny odcházely spokojené a nadšené. Nejvíc se jim asi líbilo, že mohly pomlázkou vyplatit své paní učitelky, u toho se všichni hodně nasmáli. Divadlo Petra Kubce naši školu navštívilo již podruhé – velký úspěch měl už vánoční pořad, a tak se budeme těšit na další. Opět to bude divadlo s písničkami a tématicky se bude týkat našich předků – Keltů. Budeme se tedy těšit! Na fotografie z představení "Jaro, vítej!" se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Pěstitelské práce ve třídách

22.3.2019 22:00 rubrika: Akce tříd celý článek

Je jaro, a tak si děti v pracovních činnostech zasadily do květináčků semínka různých rostlin, například hrášku, řeřichy, osení pro velikonoční vajíčka, nebo také třeba sedmikrásky, kopretiny a další květinky. Je pěkné pozorovat, jak děti hned ráno po příchodu do školy běží zkontrolovat své květináče, s jakou péčí se o své rostlinky starají, jak se radují, když uvidí první klíčky, které pak zalévají a kontrolují vlhkost a provzdušnění půdy. Pravda je, že někomu semínka nevzešla, tak budeme muset zasadit nějaké vhodnější rostlinky, aby všichni malí zahradníci slavili úspěch. Áďa už ale dokonce jako první sklízí řeřichu a dává si ji na svačinu. Někteří už začínají přemýšlet o tom, kdo opylí květy rostlin, až pokvetou, když ve třídě nemáme žádné včelky. Dokázali byste jim poradit? Na fotografie našich pěstitelů a jejich úrody se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30   

Nástěnka

Úprava rozvrhu

10.6.2019 23:16

Ve dnech 19. - 27. 6. 2019 dochází k souvislosti s ukončením školního roku k úpravě rozvrhu. 1. stupeň končí výuku v 11.45, 2. stupeň ve 12.40. 

28. 6. 2019 bude vydávání vysvědčení pro všechny třídy ukončeno v 8.45.

Obědy ve školní jídelně se 28. 6. vydávají od 10 do 12 hodin.

Vracení knih do školní knihovny

3.6.2019 13:27

Prosíme o navrácení všech knih vypůčených v průběhu šk. roku ze školní knihovny. V červnu již nebudou realizovány nové výpůjčky. Na všechny čtenáře se těšíme opět v září.

Vaše knihovnice

Volná místa

10.4.2019 21:57

Hledáme správce sportovního areálu a vnitřních prostor (šatny a zázemí) v čase od 16:00 do 20:00 hodin. Možno i na živnostenský list.

Požadujeme zodpovědnost, časovou flexibilitu.

Nabízíme příjemné pracovní prostředí, kancelář a sklad materiálu k dispozici.

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162.

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.