Schůzky SPZŠJW ve školním roce 2023/2024:

19. 9. 2023

16:30 hod -  výbor SPZŠJW v ředitelně

17:15 hod -  třídní důvěrníci ve společenské místnosti

18:00 hod  - třídní schůzky ve třídách 1. a 2. stupně

28. 11. 2023

15:00 – 18:00 hod  konzultace s učiteli

18:00 hod schůzka rodičů žáků 9. 7. a 5. tříd s výchovnou poradkyní (rozmísťovací řízení na střední školy)

17:30 hod výbor SPZŠJW v ředitelně

26. 3. 2024

15:00 – 18:00 hod konzultace s učiteli

17:30 hod  - výbor SPZŠJW v ředitelně

14. 5. 2024

16:30 hod -  výbor SPZŠJW v ředitelně

17:15 hod -  třídní důvěrníci ve společenské místnosti

18:00 hod  - třídní schůzky ve třídách 1. a 2. stupně

Spolek přátel Základní školy Jana Wericha je občanské sdružení rodičů našich žáků, učitelů a příznivců školy, které vzniklo na podzim roku 1991 za účelem pomoci škole v oblastech přesahující její možnosti, nad rámec péče poskytované obcí a státem.

Jelikož klademe důraz na prohlubování součinnosti rodiny a školy, zaměřujeme se na zdokonalování pozitivní komunikace mezi učitelem, rodičem a žákem. Respektujeme osobnost dítěte, snažíme se posilovat jeho zdravé sebevědomí, povzbuzovat jej, podněcovat jeho zájem a zvídavost.  Z uvedeného důvodu jsou třídní schůzky pouze informační a učitelé se scházejí s rodiči a dítětem k projednání pochval, problémů i dalšího směrování vývoje dítěte během školního roku podle potřeby. U jednání o žákovi je žák přítomen.

Spolupráce SPZŠJW se školou je od počátku velmi neformální a výrazně užitečná pro fungování školy. SPZŠJW vytváří finanční fond na pomoc škole prostřednictvím příspěvků členů i získávání finančních grantů na školní projekty.

SPZŠJW participuje na dlouhodobém projektu Naučím tě učit se, který zajišťuje nadstandardní psychologickou a pedagogickou péči žákům se speciálními výukovými potřebami. V průběhu školního roku poskytuje škole nadstandardní učebnice, učební pomůcky a věnuje finance na odměny pro dětské účastníky nejrůznějších školních soutěží.

Vedení SPZŠJW:

Předseda: Mgr. Eliška Kaňoková

Pokladník: Dagmar Orálková

Členové výboru:  Eva Kobližková

Filip Navrátil MSocSc.

Bc. Dana paní Marková

Mgr. Zuzana Martinovská

S účinností od školního roku 2019/2020 lze hradit příspěvek spolku pouze převodem na účet.

Příjemce: Spolek přátel ZŠ Jana Wericha

č. ú.: 2201756495/2010

Do zprávy pro příjemce je nutné vždy uvést celé jméno žáka a třídu!