Exkurze do ZOO

29.3.2019 21:45 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Exkurze do ZOO

V pátek 29. března 2019 se třídy 3. A a 3. C vypravily na exkurzi do trojské ZOO. Úderem deváté hodiny, kdy se otevřely brány, jsme se rozdělili na dvě skupiny, a každá dostala přiděleného průvodce. S nimi jsme potom prošli část expozice a věnovali jsme se především opicím a poloopicím. Prohlídka začala v expozici lemurů, kteří nám skákali po větvích přímo nad hlavami a nechali se fotit z bezprostřední blízkosti. Potom jsme se zastavili u tučňáků, pokračovali jsme kolem plameňáků a gibbonů k mravenečníkům, kteří ale bohužel měli půlnoc, takže jsme viděli jen velké chlupaté koule.

Naším dalším zastavením byl pavilon gaviálů, potom jsme prošli kolem dikobrazů, kteří zrovna hodovali na zeleninové svačince. Naše prohlídka se skvělou průvodkyní skončila u pavilonu šelem, kde jsme se s ní rozloučili. Museli jsme jí moc poděkovat, protože se děti mohly ptát na všechno, co je zajímalo a naše průvodkyně jim na všechny všetečné otázky ochotně odpovídala. Na zpáteční cestě jsme se museli samozřejmě zastavit u slavných goril a obdivovali jsme vůdce tlupy Richarda, Kambu, Biriku, Shindu a obě mláďata, která dováděla ve výběhu, zatímco Richard soustředěně okusoval větvičky.

Naší závěrečnou zastávkou byl oblíbený stánek se sladkostmi a se zmrzlinou a nemohli jsme vynechat ani prodejnu s plyšáky. Snad každý si nějakou hračku musel koupit – to bylo radosti! Den v ZOO si tentokrát děti z obou tříd skutečně užily, byly moc hodné a ukázněné, takže mají slíbenou zase nějakou další exkurzi, při které se seznámíme zase s dalšími druhy zvířat, třeba se slony a žirafami. Děti odcházely s náručemi plnými plyšáků a se šťastným úsměvem na rtech, a to svědčí o tom, že se výlet nad míru vydařil. A že už se můžeme těšit na další návštěvu ZOO. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská