Halloween ve 4.A

6.11.2012 15:58 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Halloween ve 4.A

31. října 2012 uspořádala třída 4. A projektový den na téma HALLOWEEN. Cílem bylo se podrobněji seznámit s tímto svátkem, s jeho původem, způsobem jeho slavení a legendami, které se k němu vážou. Srovnat ho s naší Památkou zesnulých a také si tento den„užít“.

Děti přišly do školy v halloweenských maskách.  Masky a výzdoba třídy působily opravdu přesvědčivě, až hrůzostrašně. Hned první hodinu se přišli podívat na své spolužáky prvňáčci. Aby se menší děti nebály, masky se je nesnažily strašit. Naopak pro ně připravily sladkou odměnu, kterou si mladší spolužáci museli vykoledovat. V dalších hodinách žáci řešili úlohy z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka na téma Halloween. A protože k tomuto svátku patří dýně, nejenže jimi byla vyzdobená třída, ale i děti si v závěru vyrobily svoji vlastní.

Opět se ukázalo, že většina žáků se dokáže pro tvořivou aktivitu nejen nadchnout, ale i věnovat tvorbě část svého volného času. Někteří pak předvedli, že umí velmi přesvědčivě vést program pro malé děti. Každá taková zkušenost obohatí jak ty starší, tak i ty mladší žáky.

Děti se do projektu s chutí zapojily. Věřím, že jim přinesl nejen zábavu a zpestření výuky, ale i hlubší porozumění jednomu ze zahraničních svátků.

Tř. uč. Eva Vojtíšková

FOTO ZDE: