Přesun na obsah

Hledání

Jak žákům vyjadřujeme důvěru

29.12.2012 17:46 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

      Učitel má řadu možností, jak ovlivňovat vývoj a výkonnost svých žáků. Víte, co žáci oceňují nejvíce na svých učitelích? Nejenom to, že jsou to spravedliví, slušní, přátelští odborníci, ale i to, že jejich mínění a návrhy učitelé akceptují, uplatňují mezi sebou partnerský vztah, dokáží vlastní nadšení pro předmět přenášet na ně, zapojovat jejich dovednosti a nechat díl odpovědnosti i na žácích. U nás ve škole respektujeme individuální schopnosti a iniciativy žáků, a tak jsme pozvali dne 18.12. 2012 na hodinu stolního tenisu japonské  kamarády.

 Naše žáky zastupovali:

Honzík Karásek – 2.B, Míša Purš – 4.C, Hanka Hričindová - 5.A, Petr Skřivánek – 6.B, Kačenka Vestfálová, Míša Týcová, Lukáš Kohl, Jan Vácha, Jakub Jiran – všichni ze 7.B a Matěj Procházka – 7.C.

 

     Tito žáci připravili pro japonské kamarády zábavné a zajímavé setkání. Po krátkém přivítání pí. uč. Zitou Květovou a pí. uč. Yuko Okaji byli žáci rozděleni do šesti skupin. Jednotlivé skupiny se po určité době střídaly a to tak, aby každá skupina hrála s každou. Žáci si vyzkoušeli držení pálky – klasické i tužkové, úderovou techniku, podání, příjem, hráčský střeh, pohyb v hracím prostoru, práci rukou, trupu, taktiku atd. Zdokonalovali se nejenom ve stolním tenise, ale i v jazykových dovednostech, např. přemýšleli, jak anglicky ocenit a pochválit japonské kamarády za zdařilou výměnu, úder či podání. Často výměnné souboje komentovali výkřiky: „To je bomba!“ Ne bomba, ale dynamit!“ „Fajn!“, „Perfektní!“ Nespočet nejrůznějších pokřiků, jásot, smích,  radostné poskoky, vítězná gesta s rukama nad hlavou, to byly časté doprovodné emotivní projevy při vzájemných výměnách a soubojích. Nadšení našich i japonských žáků bylo nevídané. Nikomu se nechtělo končit. Ano, taková hodina se líbila všem, nikdo se nenudil, ba naopak náramně se bavili všichni!

     Hodina stolního tenisu přinesla nové podněty pro další spolupráci, přejímání pozitivních zkušeností, jak sladit krok v tom nejlepším smyslu slova. Žáci zvládli přípravu, organizaci i průběh na výbornou, do puntíku perfektně! Máme skvělé a schopné žáky! To ostatně v závěru ocenili, jak samotní  japonští kamarádi, tak i jejich pan učitel, pan ředitel i Yuko Okaji. Vyzdvihovali aktivní zapojení všech žáků, efektivitu hodiny, výukovou inovaci i její účinnost. Děkovali za uspořádání této hodiny, super zábavné sportovní vyžití i trpělivost našich žáků II. stupně při hře s mladšími japonskými kamarády.

   Nezbývá než dodat: stolní tenis je další ideální zábavnou, přínosnou, motivující hrou, která účinně zbavuje žáky nežádoucího napětí, strachu i obav.

Rozvíjí sebedůvěru a víru ve vlastní schopnosti. Posiluje pozitivní emoce. Působí přirozeně a nenásilně na vnitřní motivaci žáků. Obohacuje hodiny   zajímavými pohybovými aktivitami podle potřeb a zájmu žáků.

 

 Hodina stolního tenisu byla odrazovým můstkem pro turnaj v lednu 2013.

                                                                           

                                                              PaedDr. Zita Květová

Foto ZDE:

Nástěnka

ISIC karty ve šk. jídelně

19.3.2024 13:46

Od 19. 3. 2024 byl zahájen zkušební provoz nahrazení čipů šk. jídleny kartami ISIC. Od tohoto data mohou žáci k odběru jídla využít ISIC karty vydané ZŠ Jana Wericha.

Kontakty

Telefony:


vedení:    235314162    školy


ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     731202331


Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

  

UV sterilizace logo

Titul EKOŠKOLA

      Ekoškola potvrdila titul ZŠ Jana Wericha na další 3 roky.

Více informací na:

www.ekoskola.cz

a dále

Plán EVVO ZŠ Jana Wericha

Celé Česko čte dětem

0Rodina na kole_big

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Podpora čtenářské gramotnosti

Celé Česko čte dětem

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.