JARNÍ   „ŠKOLNÍ   LIGA   RAGBY“   ZAČALA

14.4.2014 10:17 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

JARNÍ   „ŠKOLNÍ   LIGA   RAGBY“   ZAČALA

V úterý  8.4. proběhl první jarní turnaj v ŠLR.

Naše škola postavila 4 týmy – 2 týmy mini, 1 tým benjamin  a 1 tým junior .

Pro kategorii mini začal turnaj přípravným tréninkem a v turnaji následně hráli klasické kontaktní ragby. Kategorie benjamin a junior hrají touch ragby s tagovými pásky.

Školní liga ragby vytváří prostor pro všechny žáky. Pohodovou formou se zdokonalují v ragbyových dovednostech i taktice, trénují rychlost a vytrvalost, prožívají radost ze hry i z osobních úspěchů. Smysluplnost školní ligy vidím v prožitku, zlepšování vlastních pohybových dovedností a překonávání nudy s využitím týmové hry. Fandíme vzájemné podpoře, pocitu osobní hodnoty, radosti např. z položení „pětky“, učíme se odpovědnosti za tým, společně prožíváme radost, smích a skvělou atmosféru při tréninku i v zápasech.

I přes nepřízeň počasí naši žáci bojovali statečně a průběžně se zahřívali pohybem a teplým čajem. Domů i do školy si odváželi opět poháry, diplomy, medaile a malé drobnosti za krásné výsledky a umístění.

Výsledky prvního jarního kola:

Dužstvo A mini – 2. místo – 4.B –Matyáš Vykopal , Marek Petříček, Matěj Jiras, Veronika Málková, Kateřina Behúnová  a z 3.B – Jan Karásek

Družstvo B mini – 3. místo – 4. B – Josef  Doležal,   Adriana    Roubíčková, 4.C – Pavel Chlupáč, Dagmar Orálková, a z 3.B - Albert  Kadeřábek

Družstvo benjamin – 1. místo – 7.B– Vít Kamenář, Vojtěch Grabmyler, Chalil Mustafayev, Nela Guttenbergová a ze 7.A – Michaela Prešinská

Družstvo junior – 2. místo – 9.A – Jan Krůžela, Vojtěch Pechal,Marek Petráš, Barbora Chlupáčová, Tereza Zikmundová a z 9.B – Jan Pinecker , Dan Biersak

BLAHOPŘEJEME !!!

PaedDr. Zita Květová