Muzeum Jana Ámose Komenského - Paměťové instituce

6.3.2018 21:02 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Muzeum Jana Ámose Komenského - Paměťové instituce

V programu Paměťových institucí navštěvují žáci naší školy velmi zajímavá místa a muzea, kde se dozvídají nejen více či méně známá historická fakta, ale často objevují mnoho úžasných věcí a většinou si mohou všechno i na vlastní kůži vyzkoušet. Třída 2. C se v úterý 6. března 2018 vypravila do Muzea Jana Ámose Komenského.

Při vstupu do muzea děti uvítaly stará tabule a školní lavice s velkou dobovou fotografií. Ujala se nás paní průvodkyně a promítla nám krátký film o Janu Ámosu Komenském. Potom už jsme se vydali na prohlídku expozice, kde děti viděly historické třídy a kabinety s vycpanými zvířaty, mohly si prolistovat staré slabikáře, prozkoumat dřevěné penály a obdivovat letitá velká počítadla. Dozvěděly se také, že dřív mohlo být ve třídě až 80 dětí a že se třeba paní učitelky nesměly vdávat. Na závěr prohlídky si děti vyzkoušely, jak se dříve psalo husím brkem a inkoustem namáčeným v kalamáři. Před odchodem z muzea si děti mohly ještě vyzkoušet historické kostýmy, paruky a doplňky, což si náramně užily. Z muzea Jana Ámose Komenského odcházely s nadšenými zážitky a jistě si tohoto našeho velikána dobře zapamatovaly.

Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde.

1.9.2018 09:29

ZŠ Jana Wericha hledá vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný úvazek je možný ihned.

V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka šk. jídelny).

Taneční průprava

Taneční průprava Hollabella nabízí lekce