Přesun na obsah

Hledání

Muzeum Jana Ámose Komenského - Paměťové instituce

6.3.2018 21:02 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Muzeum Jana Ámose Komenského - Paměťové instituce

V programu Paměťových institucí navštěvují žáci naší školy velmi zajímavá místa a muzea, kde se dozvídají nejen více či méně známá historická fakta, ale často objevují mnoho úžasných věcí a většinou si mohou všechno i na vlastní kůži vyzkoušet. Třída 2. C se v úterý 6. března 2018 vypravila do Muzea Jana Ámose Komenského.

Při vstupu do muzea děti uvítaly stará tabule a školní lavice s velkou dobovou fotografií. Ujala se nás paní průvodkyně a promítla nám krátký film o Janu Ámosu Komenském. Potom už jsme se vydali na prohlídku expozice, kde děti viděly historické třídy a kabinety s vycpanými zvířaty, mohly si prolistovat staré slabikáře, prozkoumat dřevěné penály a obdivovat letitá velká počítadla. Dozvěděly se také, že dřív mohlo být ve třídě až 80 dětí a že se třeba paní učitelky nesměly vdávat. Na závěr prohlídky si děti vyzkoušely, jak se dříve psalo husím brkem a inkoustem namáčeným v kalamáři. Před odchodem z muzea si děti mohly ještě vyzkoušet historické kostýmy, paruky a doplňky, což si náramně užily. Z muzea Jana Ámose Komenského odcházely s nadšenými zážitky a jistě si tohoto našeho velikána dobře zapamatovaly.

Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde.

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.