Ragby – není pouze hra, ale životní styl

5.11.2012 17:16 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Ve dnech 10.10. a 1.11. 2012 se dohrávaly dvě kola podzimní soutěže

ŠLR – školní liga ragby

Z naší školy se zúčastnily 2 týmy – mini (3.- 4. třídy)

benjamin (5. – 7. třídy)

V obou kolech se oba naše týmy umístily na 1. místě, přestože to neměly vůbec jednoduché. Soupeři se na nás velmi kvalitně připravili. Hráli výborně. Ale naši žáci byli lepší! Recept na vítězství nemáme. Jde vždy o souhru spousty faktorů a záleží na tom, který zrovna převládá. U našich žáků převládala ukázněnost, disciplinovanost, kolektivní, koncentrovaná a taktická souhra a spolupráce. A to bylo klíčové a rozhodující! Právem byli naši žáci v závěru  obou kol podzimní ŠLR 2012 oceněni a dekorováni zlatými poháry, medailemi, diplomy a drobnými pochoutkami.

Ragby je týmová hra, a proto by nebylo správné zde vyzdvihovat jedince.Všichni byli perfektní, bezvadní, znamenití a vzkazují svým kamarádům:

Neumíte se ve škole i mimo ni dost prosadit? Chybí vám sebedůvěra? Nebo si chcete jen dobře protáhnout svaly? Přihlaste se na ragby! Není to pouze hra, ale životní styl. Učí respektu, úctě k pravidlům, fair play na hřišti i v životě. Posiluje tělo i duši, zdravě zvedá sebevědomí.

Pokud si myslíte, že jde pouze o zábavu drsných kluků, tak jste na omylu. Ragby je pro každého bez ohledu na motorické schopnosti, výšku, váhu i věk. Naše školní týmy zastupují 5 – 7 chlapců a 2 - 3 dívky v každé kategorii.

V utkání hrají  4 chlapci a 1 dívka.

Je to hra nejenom běhavá, ale musíte používat i hlavu, přemýšlet, co udělat s míčem, kam si správně naběhnout, aby jste co nejrychleji a nejsnadněji dokázali položit „pětku“ – to je pak paráda!

Kategorii mini zastupovali:

Vacínek Dominik, Šustáčková Tereza, Kafka Dominik, Martovickyj Andrij, Himmel Matyáš – 4.A, Konvalinka Jan – 4.B, Ondaš Josef – 4.C, Pekárek  Dominik – 3.A, Preclík Šimon, Orálková Dagmar – 3. B

Kategorii benjamin zastupovali:

Sochor Michal, Patáková Daniela, Dashidondukova Darima, Hanusová Tereza – 7.B, Dobřický Filip, Martanová Andrea, Procházka Matěj, Starosta Marek, Štíbr František – 7.C Stříška Rastislav – 6.A, Kamenář Vít - 6.B

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ŠKOLY!

PaedDr. Zita Květová

Foto ZDE: