Přesun na obsah

Hledání

S Andersenem už poosmé

1.4.2018 17:20 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

S Andersenem už poosmé

V podvečer 23. 3. se již poosmé sešli v ZŠ Jana Wericha příznivci knížek, pohádek a příběhů, aby společně strávili Noc s Andersenem.

Hosté byli tentokrát netradiční. Čtyři ochotné maminky přišly nejen svým, ale i téměř sedmdesáti dalším dětem vyprávět o svých oblíbených knížkách z dětství a přečíst ukázky.

            Dále si pak děti ve skupinách představily své knižní favority, plnily soutěžní úkoly a také zhlédly originální divadelní představení páťáků Matěje a Rendy. Od začátku večera se však hodně účastníků těšilo do spacáku - pro mnoho prvňáčků totiž tato noc ve škole znamenala i první noc v životě mimo domov a bez rodičů. Všichni byli velmi stateční, neukápla ani slzička.

            Od letošního roku má Noc s Andersenem v naší škole i vlastní hymnu, která zazněla několikrát během programu i ráno na rozloučenou se všemi účastníky. Ti už se prý těší na příští ročník! Děkujeme všem, kteří se na zdárném průběhu večera jakkoli podíleli, zejména rodičům žáků 1.A, 1.C, 2.D a 5.B.

Za tým organizátorů

Barbora Bousová

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.