Škola v přírodě 2.A a 2.C

20.5.2019 02:53 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Škola v přírodě 2.A a 2.C

Po velkém těšení jsme 19. května konečně vyrazili na cestu. Jestli chcete vědet, jak se máme, čtěte dál:

Jízda autobusem nám rychle utekla a, světe div se, Pustiny vůbec nejsou pusté. Všechno se tu zelená jarem, kvetou pampelišky. Hned po ubytování, obědě a poledním klidu jsme vyšli do lesa, abychom si ho pěkně užili:

Hry v lese  Hry v lese  Hry v leseHry v lese  Hry v lese  Hry v lese  Hry v lese  Hry v lese

Ale protože týmová práce je také důležitá, před večeří i poo večeři nás ještě čekaly soutěže v družstvech (i když to na první pohled nevypadá, děti se na obrázcích pekelně soustředí ;-)

Soutěže družstev  Soutěže družstev  Soutěže družstev

Soutěže družstev

V pondělí se počasí trochu zhoršilo, ale malé přeháňky nás nezastavily. Po vydatné procházce došlo i na matematiku.

Vycházka   Vycházka

Výuka   Výuka

Odpoledne se počasí střídalo ještě víc, a tak jsme si hráli na blízkém hřišti.

Úterý byl nádherný den. Dopoledne nás navštívili lesníci z polesí Tanvald, kteří dětem připravili bohatý program plný her i poznávání přírody. Moc děkujeme!

Do lesa s lesníkem   Do lesa s lesníkem   Do lesa s lesníkem

Do lesa s lesníkem  Do lesa s lesníkem  Do lesa s lesníkem

Do lesa s lesníkem

Polední klid trávili někteří netradičně.

Polední klid

A pak nás čekala cesta na rozhlednu. Když si někdo zapomene pláštěnku a přijde přeháňka, paní učitelka to vyřeší.

3_7

Některým dětem bylo lépe nahoře na rozhledně, některým dole na zemi, ale všichni si výlet užili.

Výlet na Maják   Výlet na Maják   Výlet na Maják

Večer pak zbyl čas i na další spotovní soutěž.

Soutěže družstev

Noční déšť bohužel nepolevil po celou středu, a tak jsme se věnovali psaní pohledů a násobilce. Také jsme připravili obrázky na poděkování pro lesníky. Po obědě přišly na řadu nervydrásající aktivity. Zástupci jednotlivých družstev se postupně vystřídali v horkém křesle hry Chcete být milionářem.

Chcete být milionářem?        Chcete být milionářem?

Pak hráli bingo o spoustu krásných cen. A protože se nad námi Svatý Petr slitoval, po večeři jsme si (sice v pláštěnkách, ale přece), vyšli na zdravotní procházku.

I čtvrtek byl plný aktivit. Po dopoledním vyučování, zakončeném trochou hravého tělocviku:

Tv

a po poledním klidu, jsme vyrazili na poslední lesní výpravu. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že domečky, které pečlivě budujeme již od neděle, si našli zajímaví obyvatelé - lesní skřítci. Na každého z nás jeden čekal.

skřítci   skřítci

Zabalit jsme si za pomoci paní učitelek zvládli všichni, a tak se po večeři mohly vyhlásit výsledky všech soutěží. Nejpořádnější dívčí i chlapecký pokoj a nejúspěšnější družstvo (červený tým) vidíte na obrázcích.

Nejpořádnější děvčata   Nejpořádnější hoši  Nejúspěšnější družstvo

Moc se nám tu líbilo, ale také se již těšíme domů! Děkujeme všem, kteří nám posílali poštu, ta přinesla vždy hodně radosti.