Výlet 2. C do Werichovy vily na Fimfárum

11.4.2018 19:00 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Výlet 2. C do Werichovy vily na Fimfárum

Ve středu 11. dubna 2018 se třída 2. C vypravila již po druhé do Werichovy vily. Děti se pod vedením průvodkyně Daniely vydaly do světa pohádek – nahlédly do všech koutů Werichovy vily a její zahrady, kde se skrývají všemožné pohádkové postavy a hrdinové Fimfára Jana Wericha. Na každém stanovišti dostaly informaci a nějaký předmět, který budou potřebovat ke splnění závěrečného úkolu. Musely odpovědět na otázky jako například: Kdo střeží řeku Čertovku, je to zlomyslný čert, nebo potměšilý vodník? A opadává místní platan stejně jako dub sedláka Čupery? Jak dlouho by trvalo lakomé Barce, než by se ze svých rodných Dejvic dostala na Kampu?

Děti pilně plnily všechny úkoly, u Golema ve sklepení zakreslovaly do mapy cestu Barky na Kampu, na zahradě vily ochutnaly sladkou a slanou vodu, před vilou oběhly památný strom platan, a když se vrátily zpět do podkroví vily, dostaly od Daniely vše potřebné k tomu, aby si mohly vyrobit vlastní strašidlo na špejli - papír, nůžky, barevné krepové papíry, špejle a lepidlo. Děti se s chutí pustily do tvoření a na konci work shopu si každý odnášel domů strašidýlko na špejli dle své vlastní fantazie. Dnešní exkurze do Werichovy vily se velice vydařila a děti už se těší na další návštěvu.

Na fotografie se můžete podívat zde.
Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

1.9.2018 09:29

ZŠ Jana Wericha hledá vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný úvazek je možný ihned.

V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka šk. jídelny).

Taneční průprava

Taneční průprava Hollabella nabízí lekce