Přesun na obsah

Hledání

Výlet 2. C do Werichovy vily na Fimfárum

11.4.2018 19:00 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Výlet 2. C do Werichovy vily na Fimfárum

Ve středu 11. dubna 2018 se třída 2. C vypravila již po druhé do Werichovy vily. Děti se pod vedením průvodkyně Daniely vydaly do světa pohádek – nahlédly do všech koutů Werichovy vily a její zahrady, kde se skrývají všemožné pohádkové postavy a hrdinové Fimfára Jana Wericha. Na každém stanovišti dostaly informaci a nějaký předmět, který budou potřebovat ke splnění závěrečného úkolu. Musely odpovědět na otázky jako například: Kdo střeží řeku Čertovku, je to zlomyslný čert, nebo potměšilý vodník? A opadává místní platan stejně jako dub sedláka Čupery? Jak dlouho by trvalo lakomé Barce, než by se ze svých rodných Dejvic dostala na Kampu?

Děti pilně plnily všechny úkoly, u Golema ve sklepení zakreslovaly do mapy cestu Barky na Kampu, na zahradě vily ochutnaly sladkou a slanou vodu, před vilou oběhly památný strom platan, a když se vrátily zpět do podkroví vily, dostaly od Daniely vše potřebné k tomu, aby si mohly vyrobit vlastní strašidlo na špejli - papír, nůžky, barevné krepové papíry, špejle a lepidlo. Děti se s chutí pustily do tvoření a na konci work shopu si každý odnášel domů strašidýlko na špejli dle své vlastní fantazie. Dnešní exkurze do Werichovy vily se velice vydařila a děti už se těší na další návštěvu.

Na fotografie se můžete podívat zde.
Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.