Vzájemná spolupráce s Japonskou školou v Řepích.

31.3.2017 15:50 rubrika: Akce tříd doporučit, tisk

Vzájemná spolupráce s Japonskou školou v Řepích.

Již několik let spolupracuje Základní  škola Jana Wericha a Japonskou školou v Praze. Třídy se vzájemně navštěvují, připravují různé hry, vystoupení nebo společně cvičí. Děti poznávají  tradice, kulturu a život lidí v dané zemi.

V únoru navštívila japonské děti třída 3.B. Všichni se moc těšili, byli plni očekávání. A jaké byly jejich ohlasy? Můžete si přečíst sami:

• Moc milé uvítání, nápis na dveřích „VÍTEJTE V JAPONSKÉ ŠKOLE“ (Markéta)
  • Bylo to úžasné, super, moc se mi tam líbilo. (Jakub, Dan, Soňa a další )
  • Japonci jsou moc slušní, vychovaní (Marina, Sofie)
  • V celé škole byl klid, ticho, nikdo nekřičel, nelítal jako u nás o přestávkách (Bára, Zuzka, Julča)
  • Nejvíce mě zaujalo jejich písmo, je těžké na psaní, moc mi to nešlo (Pavel, Matouš, Jirka)
  • Pěkné hry v tělocvičně, pobavili jsme se (všichni žáci)
  • Návštěva dobře připravena, všichni moc milí, máme nové kamarády (všichni žáci)

A tak bychom mohli pokračovat. Všichni byli moc spokojeni, odnesli si domů nejen mnoho zážitků, ale také drobné dárky a své výtvory v kaligrafii – slova pes, strom a oko. Následovalo ještě překvapení. Za několik dní nám japonské děti poslaly pro každého žáka společné fotografie a pozdravy v češtině.

Poslední únorový den navštívili japonští žáci třídu 3. D a C. V úvodu návštěvy proběhla krátká seznamovací konverzace v anglickém jazyce. Zazněly fráze:  „Jak se jmenuješ?“, „Kolik je ti let?“, „Odkud jsi?“ apod. Dále následovala společná práce, kdy děti malovaly věci typické pro jednotlivé země – auta, sporty, jídlo, státní symboly. Na setkání nechyběly české lidové písničky a ochutnávka dobrot, kterou připravili žáci 3.C. Japonské děti si také odnesly drobné dárky a obrázky.

Vzájemná spolupráce pokračuje další návštěvou v Japonské škole, tentokrát ji navštíví žáci 3.C.  Ale o tom až někdy příště.

Poděkování patří jak našim dětem ze třetích tříd, tak jejich učitelkám, p. uč. Soně Fialové, Evě Spáčilové a p. asistentce Janě Šišové.

Jiřina Mariničová

Fotografie si můžete prohlédnout zde.