Přesun na obsah

Hledání

Den otevřených dveří v roce 2019

27.2.2019 22:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Den otevřených dveří v roce 2019

Den otevřených dveří připadl v letošním školním roce na středu 27. února. V dopoledních hodinách si naši školu prohlédly děti z okolních mateřských škol. Ve třídách na ně čekali kamarádi, kteří už se ve škole naučili číst, psát, počítat a spoustu dalších věcí a těšili se, jak se se svými dovednostmi pochlubí. Ve všech třídách malé návštěvníky vítaly usměvavé paní učitelky a žáci naší školy předváděli, co už všechno umí, a jak vypadá škola hrou v praxi. Budoucí prvňáčci obdivovali práci s hmatovými písmeny, poslechli si kousek pohádky v podání malých čtenářů, viděli, jak žáci školy počítají, líbily se jim různé výrobky i výkresy dětí na nástěnkách ve třídách. Návštěvníky po škole provázeli žáci devátých tříd ve žlutých tričkách s logem ZŠ Jana Wericha.

V odpoledních hodinách si školu přišli prohlédnout rodiče s dětmi, které se chystají k zápisu do prvních tříd. Navštívili počítačové a interaktivní učebny, tělocvičny, školní knihovnu, a ve společenské místnosti se pak mohli podívat na vystoupení zájmových kroužků a školní družiny: Ještěrky si připravily dvě dramatizace, po nich vystoupily kroužky country a irských tanců. Pro naše prvňáčky to byla premiéra, měli velkou trému a občas se jim ještě něco nepovedlo, ale od publika sklidili všichni účinkující obrovský potlesk a obdiv.

Ve společenské místnosti si návštěvníci také mohli prohlédnout učebnice, podle kterých se v naší škole učíme – všechny zaujaly učebnice pro výuku cizích jazyků, ale také například technika čtení sfumato. Na nástěnkách našli rodiče informace o školním poradenském pracovišti, přípravné třídě, družině a zájmových kroužcích. Den otevřených dveří se i letos velmi vydařil a setkal se u rodičů s velkým zájmem. Jak by ne, vždyť už v dubnu přivedou k zápisu budoucí prvňáčky a naším přáním je, aby se do školy těšili a chodili do ní rádi. Malou prohlídku naší školy a celého Dne otevřených dveří jsme vám připravili v naší fotogalerii.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.