Přesun na obsah

Hledání

Den otevřených dveří v roce 2019

27.2.2019 22:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Den otevřených dveří v roce 2019

Den otevřených dveří připadl v letošním školním roce na středu 27. února. V dopoledních hodinách si naši školu prohlédly děti z okolních mateřských škol. Ve třídách na ně čekali kamarádi, kteří už se ve škole naučili číst, psát, počítat a spoustu dalších věcí a těšili se, jak se se svými dovednostmi pochlubí. Ve všech třídách malé návštěvníky vítaly usměvavé paní učitelky a žáci naší školy předváděli, co už všechno umí, a jak vypadá škola hrou v praxi. Budoucí prvňáčci obdivovali práci s hmatovými písmeny, poslechli si kousek pohádky v podání malých čtenářů, viděli, jak žáci školy počítají, líbily se jim různé výrobky i výkresy dětí na nástěnkách ve třídách. Návštěvníky po škole provázeli žáci devátých tříd ve žlutých tričkách s logem ZŠ Jana Wericha.

V odpoledních hodinách si školu přišli prohlédnout rodiče s dětmi, které se chystají k zápisu do prvních tříd. Navštívili počítačové a interaktivní učebny, tělocvičny, školní knihovnu, a ve společenské místnosti se pak mohli podívat na vystoupení zájmových kroužků a školní družiny: Ještěrky si připravily dvě dramatizace, po nich vystoupily kroužky country a irských tanců. Pro naše prvňáčky to byla premiéra, měli velkou trému a občas se jim ještě něco nepovedlo, ale od publika sklidili všichni účinkující obrovský potlesk a obdiv.

Ve společenské místnosti si návštěvníci také mohli prohlédnout učebnice, podle kterých se v naší škole učíme – všechny zaujaly učebnice pro výuku cizích jazyků, ale také například technika čtení sfumato. Na nástěnkách našli rodiče informace o školním poradenském pracovišti, přípravné třídě, družině a zájmových kroužcích. Den otevřených dveří se i letos velmi vydařil a setkal se u rodičů s velkým zájmem. Jak by ne, vždyť už v dubnu přivedou k zápisu budoucí prvňáčky a naším přáním je, aby se do školy těšili a chodili do ní rádi. Malou prohlídku naší školy a celého Dne otevřených dveří jsme vám připravili v naší fotogalerii.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Nástěnka

Volná místa

1.7.2019 10:32

Hledáme vychovatelku ŠD na plný úvazek, správce sportovního areálu v čase od 16:00 do 20:00 hodin (možno i na živnostenský list) a uklízečku na plný úvazek.  

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162.

Nevydaná vysvědčení

1.7.2019 10:30

Nevydaná vysvědčení je možné vyzvednout v kanceláři školy v pracovní dny od 8 do 12 hodin. 

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.