Den otevřených dveří v roce 2019

27.2.2019 22:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Den otevřených dveří v roce 2019

Den otevřených dveří připadl v letošním školním roce na středu 27. února. V dopoledních hodinách si naši školu prohlédly děti z okolních mateřských škol. Ve třídách na ně čekali kamarádi, kteří už se ve škole naučili číst, psát, počítat a spoustu dalších věcí a těšili se, jak se se svými dovednostmi pochlubí. Ve všech třídách malé návštěvníky vítaly usměvavé paní učitelky a žáci naší školy předváděli, co už všechno umí, a jak vypadá škola hrou v praxi. Budoucí prvňáčci obdivovali práci s hmatovými písmeny, poslechli si kousek pohádky v podání malých čtenářů, viděli, jak žáci školy počítají, líbily se jim různé výrobky i výkresy dětí na nástěnkách ve třídách. Návštěvníky po škole provázeli žáci devátých tříd ve žlutých tričkách s logem ZŠ Jana Wericha.

V odpoledních hodinách si školu přišli prohlédnout rodiče s dětmi, které se chystají k zápisu do prvních tříd. Navštívili počítačové a interaktivní učebny, tělocvičny, školní knihovnu, a ve společenské místnosti se pak mohli podívat na vystoupení zájmových kroužků a školní družiny: Ještěrky si připravily dvě dramatizace, po nich vystoupily kroužky country a irských tanců. Pro naše prvňáčky to byla premiéra, měli velkou trému a občas se jim ještě něco nepovedlo, ale od publika sklidili všichni účinkující obrovský potlesk a obdiv.

Ve společenské místnosti si návštěvníci také mohli prohlédnout učebnice, podle kterých se v naší škole učíme – všechny zaujaly učebnice pro výuku cizích jazyků, ale také například technika čtení sfumato. Na nástěnkách našli rodiče informace o školním poradenském pracovišti, přípravné třídě, družině a zájmových kroužcích. Den otevřených dveří se i letos velmi vydařil a setkal se u rodičů s velkým zájmem. Jak by ne, vždyť už v dubnu přivedou k zápisu budoucí prvňáčky a naším přáním je, aby se do školy těšili a chodili do ní rádi. Malou prohlídku naší školy a celého Dne otevřených dveří jsme vám připravili v naší fotogalerii.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).