Dny pro záchranu života na 1. stupni ZŠ

14.2.2019 23:50 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Dny pro záchranu života na 1. stupni ZŠ

V týdnu 11. až 15. února 2019 proběhly na prvním stupni naší školy Dny pro záchranu života, které byly tématicky zaměřené na požár a ošetření popálenin. Úvodní hodina byla zaměřena na první pomoc při ztrátě vědomí, děti si mohly vyzkoušet masáž srdce na figurínách. Ačkoli se jednalo o velmi závažné téma, instruktor zvolil odlehčenou humornou formou výuky, takže se u toho děti i hodně nasmály. Velmi se jim například líbila modrá maska, která znázorňovala, že zraněný nedýchá a zmodral mu obličej. Děti si také zopakovaly důležitá telefonní čísla pro přivolání záchranných složek.

Ve druhé hodině si děti vyzkoušely simulaci zranění popálením prvního, druhého a třetího stupně. Instruktor dětem zranění nalíčil tak věrohodně, že byly nadšené a chtěly si umělé puchýře odnést domů ukázat rodičům. Důležitá byla však samozřejmě instruktáž ošetření těchto zranění. V další části školení pak záchranář děti odvedl do kuchyňky, kterou na pár minut zamořil dýmem – ale nebojte se, byl to studený dým, který se běžně používá na diskotékách, takže nikomu neublížil. Za chvilku v místnosti nebylo na krok vidět a děti si mohly natrénovat únik ze zakouřených prostor.

V závěru školení se všichni přesunuli na školní dvůr k zaparkované sanitce, kterou si směli pořádně prohlédnout a prozkoumat. Všechny zajala jehla, která byla vyrobená z ohebné bužírky, aby se dalo se zraněným manipulovat a jehla zavedená do žíly ho nemohla při pohybu a převozu zranit. Jeden odvážlivec si pak vyzkoušel transportní nosítka a kyslíkovou masku. Děti dvouhodinové školení velmi zaujalo, zábavnou formou se naučily, jak si poradit v krizových situacích při požáru a jak poskytnout účinnou první pomoc při popáleninách. Na konci kurzu dostal každý absolvent diplom, ze kterého měli všichni upřímnou radost. Jak Dny pro záchranu života probíhaly, se můžete podívat zde.

Autor článku: Olga Černohorská
Autoři fotografií: Andrea Nováková a Olga Černohorská

Vracení přeplatků za ŠD a ŠK

1.6.2020 15:31

Přeplatky plateb za školní družinu a školní klub za měsíce duben, květen a červen se budou vyplácet zákonným zástupcům dětí od 3. 6. do 26. 6. 2020 u vchodu pro návštěvy vždy ve středu a v pátek od 7.45 do 9.00 a ve čtvrtek od 15.00 do 16.00.

Objednávání obědů

22.5.2020 12:20

V době od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020 je objednání obědů možné pouze elektronicky případně po telefonu. Žáco nebudou z hygienických důvodů používat čipy.

Schůzka rodičů žáků budoucích 1. tříd

19.5.2020 09:02

Schůzka rodičů budoucích žáků přípravné třídy a žáků prvních tříd je plánovaná na pondělí 22. 6. 2020. Bližší informace budou zveřejněny dle aktuální situace.