Nekuřátka

6.3.2019 01:09 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Nekuřátka

V prvním březnovém týdnu navštívila naši školu sympatická dvojice Daniela a Kevin ze zapsaného ústavu Jules a Jim, aby si s dětmi ve dvouhodinovém bloku popovídali o škodlivosti kouření cigaret a prevenci. Programy ústavu se zaměřují na utváření takového životní postoje, do kterého užívání tabákových výrobků nepatří. Programy jsou určeny žákům 3.- 5. tříd ZŠ (Nekuřátka),6.-7. tříd (Típni to I), 8. –9. tříd (Típni to II) a SŠ (Típni to III).

Účastníky kurzu Daniela provedla širokou paletou témat, týkajících se tabákové problematiky, a to přiměřeně jejich vývojové zralosti, aby jim to umožnilo vytvořit si znalostní i dovednostní výbavu pro upevnění vlastního nekuřáckého postoje ve vztahu k sobě i okolí. U nejmladších se jedná o zvládnutí prvních experimentů a vyhýbání se pasivnímu kouři, u starších o předcházení pravidelnému kouření, uhájení si pozice nekuřáka v kolektivu. Děti byly překvapeny, jak moc může být kouření cigaret škodlivé a ohrožující zdraví, některé překvapila nebezpečnost pasivního kouření.

Programy ústavu Jules a Jim přispívají k prevenci a řešení rizikového chování ve školách, inspirují k objevování životních hodnot a utváření postojů v důležitých oblastech lidského života. Pokud by vás tato problematika zajímala více, můžete se podívat na webové stránky www.julesajim.cz, www.nekuratka.cz nebo www.bezcigaret.cz. Najdete zde různé zábavné kvízy a hry, kde si děti mohou znalosti, týkající se problematiky kuřáctví, zkontrolovat a nacvičit. Jak kurz Nekuřátka probíhal na naší škole, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Vracení přeplatků za ŠD a ŠK

1.6.2020 15:31

Přeplatky plateb za školní družinu a školní klub za měsíce duben, květen a červen se budou vyplácet zákonným zástupcům dětí od 3. 6. do 26. 6. 2020 u vchodu pro návštěvy vždy ve středu a v pátek od 7.45 do 9.00 a ve čtvrtek od 15.00 do 16.00.

Objednávání obědů

22.5.2020 12:20

V době od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020 je objednání obědů možné pouze elektronicky případně po telefonu. Žáco nebudou z hygienických důvodů používat čipy.

Schůzka rodičů žáků budoucích 1. tříd

19.5.2020 09:02

Schůzka rodičů budoucích žáků přípravné třídy a žáků prvních tříd je plánovaná na pondělí 22. 6. 2020. Bližší informace budou zveřejněny dle aktuální situace.