Přesun na obsah

Hledání

Nekuřátka

6.3.2019 01:09 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Nekuřátka

V prvním březnovém týdnu navštívila naši školu sympatická dvojice Daniela a Kevin ze zapsaného ústavu Jules a Jim, aby si s dětmi ve dvouhodinovém bloku popovídali o škodlivosti kouření cigaret a prevenci. Programy ústavu se zaměřují na utváření takového životní postoje, do kterého užívání tabákových výrobků nepatří. Programy jsou určeny žákům 3.- 5. tříd ZŠ (Nekuřátka),6.-7. tříd (Típni to I), 8. –9. tříd (Típni to II) a SŠ (Típni to III).

Účastníky kurzu Daniela provedla širokou paletou témat, týkajících se tabákové problematiky, a to přiměřeně jejich vývojové zralosti, aby jim to umožnilo vytvořit si znalostní i dovednostní výbavu pro upevnění vlastního nekuřáckého postoje ve vztahu k sobě i okolí. U nejmladších se jedná o zvládnutí prvních experimentů a vyhýbání se pasivnímu kouři, u starších o předcházení pravidelnému kouření, uhájení si pozice nekuřáka v kolektivu. Děti byly překvapeny, jak moc může být kouření cigaret škodlivé a ohrožující zdraví, některé překvapila nebezpečnost pasivního kouření.

Programy ústavu Jules a Jim přispívají k prevenci a řešení rizikového chování ve školách, inspirují k objevování životních hodnot a utváření postojů v důležitých oblastech lidského života. Pokud by vás tato problematika zajímala více, můžete se podívat na webové stránky www.julesajim.cz, www.nekuratka.cz nebo www.bezcigaret.cz. Najdete zde různé zábavné kvízy a hry, kde si děti mohou znalosti, týkající se problematiky kuřáctví, zkontrolovat a nacvičit. Jak kurz Nekuřátka probíhal na naší škole, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

Nástěnka

Uzavření školní knihovny

16.5.2019 22:55

V týdnu od 20. do 24. 5. bude z organizačních důvodů uzavřena školní knihovna. Vracení a půjčování knih bude opět možné až 27. 5.

Děkujeme za pochopení.

Doplňovací výběrové řízení do 6. třídy s rozšířenou výukou cizích jazyků

16.5.2019 22:50

Doplňovací výběrové řízení do 6. třídy s rozšířenou výukou cizích jazyků se koná 11. 6. 2019. Přihlášení žáci se dostaví v 8.00 před kancelář vedení školy (psací potřeby s sebou).

Informace k přijímacímu řízení do 6. třídy s rozšířenou výukou Tv

9.5.2019 09:53

Podrobné informace k přijímacímu řízení najdete zde.

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.