Nekuřátka

6.3.2019 01:09 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Nekuřátka

V prvním březnovém týdnu navštívila naši školu sympatická dvojice Daniela a Kevin ze zapsaného ústavu Jules a Jim, aby si s dětmi ve dvouhodinovém bloku popovídali o škodlivosti kouření cigaret a prevenci. Programy ústavu se zaměřují na utváření takového životní postoje, do kterého užívání tabákových výrobků nepatří. Programy jsou určeny žákům 3.- 5. tříd ZŠ (Nekuřátka),6.-7. tříd (Típni to I), 8. –9. tříd (Típni to II) a SŠ (Típni to III).

Účastníky kurzu Daniela provedla širokou paletou témat, týkajících se tabákové problematiky, a to přiměřeně jejich vývojové zralosti, aby jim to umožnilo vytvořit si znalostní i dovednostní výbavu pro upevnění vlastního nekuřáckého postoje ve vztahu k sobě i okolí. U nejmladších se jedná o zvládnutí prvních experimentů a vyhýbání se pasivnímu kouři, u starších o předcházení pravidelnému kouření, uhájení si pozice nekuřáka v kolektivu. Děti byly překvapeny, jak moc může být kouření cigaret škodlivé a ohrožující zdraví, některé překvapila nebezpečnost pasivního kouření.

Programy ústavu Jules a Jim přispívají k prevenci a řešení rizikového chování ve školách, inspirují k objevování životních hodnot a utváření postojů v důležitých oblastech lidského života. Pokud by vás tato problematika zajímala více, můžete se podívat na webové stránky www.julesajim.cz, www.nekuratka.cz nebo www.bezcigaret.cz. Najdete zde různé zábavné kvízy a hry, kde si děti mohou znalosti, týkající se problematiky kuřáctví, zkontrolovat a nacvičit. Jak kurz Nekuřátka probíhal na naší škole, se můžete podívat zde.

Autor článku a fotografií: Olga Černohorská

1.7.2019 10:32

Hledáme vychovatelku ŠD na plný úvazek, správce sportovního areálu v čase od 16:00 do 20:00 hodin (možno i na živnostenský list) a uklízečku na plný úvazek.

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162.

Nevydaná vysvědčení

1.7.2019 10:30

Nevydaná vysvědčení je možné vyzvednout v kanceláři školy v pracovní dny od 8 do 12 hodin.