Přesun na obsah

Hledání

O zápis do prvních tříd byl velký zájem

5.4.2018 19:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

O zápis do prvních tříd byl velký zájem

Ve středu a ve čtvrtek 4. a 5. dubna 2018 se naší škole konal zápis do prvních tříd. Někteří předškoláci se tvářili trochu nejistě, na jiných se dalo pozorovat zdravé sebevědomí, ale pro všechny to byl jistě jejich velký den. Úderem 14 hodiny se otevřely dveře školy a milých návštěvníků se ujali žáci z druhého stupně ve slušivých žlutých tričkách s logem ZŠ Jana Wericha, aby je doprovodili k místu zápisu. Budoucí prvňáčci si nejprve vyzvedli čtyřlístek se čtyřmi zvířátky, a potom už se s rodiči vypravili do tříd k jednotlivým stanovištím, kde se mohli pochlubit svými znalostmi, dovednostmi a svou připraveností ke vstupu do první třídy.

Ve třídách na budoucí prvňáčky čekaly vlídné a usměvavé paní učitelky. Stanoviště byla čtyři a děti předvedly, které číslice už umí, jak dokážou rozeznávat geometrické tvary, nakreslit postavu, projít bludištěm, nebo mohly zarecitovat básničku nebo i zazpívat. Aby děti nemusely čekat, až na ně přijde řada, mohly využít připravené herny, kde je čekala řada zajímavých her a soutěží. Společně s rodiči si mohly děti prohlédnout učebnice, pracovní sešity a pomůcky, které je v prvních třídách budou čekat. Rodiče se také zajímali o velkou nabídku zájmových kroužků a dalších aktivit, které naše škola dětem nabízí jako doplněk pestré výuky. Od zápisu si děti kromě zážitku prvního setkání se školou odnášely také malé dárečky. A my se na prvňáčky budeme v novém školním roce 2018/2019 moc těšit!

Jak zápis do prvních tříd probíhal, se můžete podívat v naší fotogalerii zde.

Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.