Přesun na obsah

Hledání

O zápis do prvních tříd byl velký zájem

5.4.2018 19:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

O zápis do prvních tříd byl velký zájem

Ve středu a ve čtvrtek 4. a 5. dubna 2018 se naší škole konal zápis do prvních tříd. Někteří předškoláci se tvářili trochu nejistě, na jiných se dalo pozorovat zdravé sebevědomí, ale pro všechny to byl jistě jejich velký den. Úderem 14 hodiny se otevřely dveře školy a milých návštěvníků se ujali žáci z druhého stupně ve slušivých žlutých tričkách s logem ZŠ Jana Wericha, aby je doprovodili k místu zápisu. Budoucí prvňáčci si nejprve vyzvedli čtyřlístek se čtyřmi zvířátky, a potom už se s rodiči vypravili do tříd k jednotlivým stanovištím, kde se mohli pochlubit svými znalostmi, dovednostmi a svou připraveností ke vstupu do první třídy.

Ve třídách na budoucí prvňáčky čekaly vlídné a usměvavé paní učitelky. Stanoviště byla čtyři a děti předvedly, které číslice už umí, jak dokážou rozeznávat geometrické tvary, nakreslit postavu, projít bludištěm, nebo mohly zarecitovat básničku nebo i zazpívat. Aby děti nemusely čekat, až na ně přijde řada, mohly využít připravené herny, kde je čekala řada zajímavých her a soutěží. Společně s rodiči si mohly děti prohlédnout učebnice, pracovní sešity a pomůcky, které je v prvních třídách budou čekat. Rodiče se také zajímali o velkou nabídku zájmových kroužků a dalších aktivit, které naše škola dětem nabízí jako doplněk pestré výuky. Od zápisu si děti kromě zážitku prvního setkání se školou odnášely také malé dárečky. A my se na prvňáčky budeme v novém školním roce 2018/2019 moc těšit!

Jak zápis do prvních tříd probíhal, se můžete podívat v naší fotogalerii zde.

Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

Nástěnka

Zařazení do tříd

2.7.2018 10:35

Informace o zařazení do tříd žáků budoucích 1., 3. a 6. tříd podáváme pouze osobně zákonným zástupcům žáků v kanceláři školy v pracovní dny od 8 do 12 hodin.

Děkujeme za pochopení

Nevydaná vysvědčení

29.6.2018 09:51

Vysvědčení nevydaná 29. 6. si mohou žáci nebo jejich zákonní zástupci vyzvednout během prázdnin v kanceláři školy v pracovní dny od 8 do 12 hodin.

Volná místa

14.6.2018 22:56

ZÁKLADNÍ  ŠKOLA  JANA  WERICHA hledá

 
 

pomocnou sílu do školní kuchyně,

nástup od 1. září 2018. Nabízíme částečný nebo plný úvazek.

V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka šk. jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Taneční průprava

Taneční průprava Hollabella nabízí lekce

v ZŠ Jana Wericha.

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.