Preventivní výchova

20.3.2018 15:31 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Preventivní výchova

Nadpraporčík Policie ČR Jaroslav Bican dochází na naši školu pravidelně, aby se s dětmi přímo ve třídách věnoval preventivní výchově. Svým bezprostředním přístupem dokáže vždy děti zaujmout a děti se vždy rády zapojí do rozhovorů. Ve druhých třídách proběhla prevence 20. března 2018.

Proběhla na témata: kontakt s cizími osobami, ať při zastavení neznámého auta u chodníku, na ulici, na hřišti, či doma, když jsou děti samy. Potom děti odpovídaly na otázky, jak správně přecházet přes ulici, jak se chovat v parku k cizímu psovi, co  dělat při nálezu injekční stříkačky a jak se zachovat při nálezu nějaké staré zbraně či nábojnic. Děti se živě zapojovaly do diskuze a bylo potěšující vidět a zjišťovat, že se se v daných situací dokážou orientovat a zachovat se správně. Preventivní výchova se bude na škole pravidelně opakovat.

Jak probíhala ve druhých třídách, se můžete podívat zde.
Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská