Přesun na obsah

Hledání

Preventivní výchova

20.3.2018 15:31 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Preventivní výchova

Nadpraporčík Policie ČR Jaroslav Bican dochází na naši školu pravidelně, aby se s dětmi přímo ve třídách věnoval preventivní výchově. Svým bezprostředním přístupem dokáže vždy děti zaujmout a děti se vždy rády zapojí do rozhovorů. Ve druhých třídách proběhla prevence 20. března 2018.

Proběhla na témata: kontakt s cizími osobami, ať při zastavení neznámého auta u chodníku, na ulici, na hřišti, či doma, když jsou děti samy. Potom děti odpovídaly na otázky, jak správně přecházet přes ulici, jak se chovat v parku k cizímu psovi, co  dělat při nálezu injekční stříkačky a jak se zachovat při nálezu nějaké staré zbraně či nábojnic. Děti se živě zapojovaly do diskuze a bylo potěšující vidět a zjišťovat, že se se v daných situací dokážou orientovat a zachovat se správně. Preventivní výchova se bude na škole pravidelně opakovat.

Jak probíhala ve druhých třídách, se můžete podívat zde.
Autor článku a fotografií: PaedDr. Olga Černohorská

Nástěnka

Poděkování

26.11.2018 09:41

Velice děkujeme Doc. PaedDr. Janu Farkačovi, CSc., zastupiteli MČ Praha 17, za zprostředkování a financování lípy a dále firmě JENA a Střední lesnické škole Křivoklát za dodání a pomoc při sázení.

IMG_8827

Volná místa

13.11.2018 21:57

Přijmeme vyučeného nebo zaučeného kuchaře/kuchařku  do školní kuchyně základní školy Jana Wericha k přípravě polévek a příloh k hlavnímu jídlu. Nástup na plný nebo zkrácený úvazek je možný ihned. V případě zájmu volejte 775 156 421 (hospodářka školní jídelny).

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     235302510

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Jazyky bez bariér

 Program Jazyky bez
bariér slouží k usnadnění výuky cizích jazyků. Online verze programu nebo aplikace pro mobilní telefony jsou k dispozici na www.jazyky-bez-barier.cz. Zde najdete podrobné informace, videoprůvodce a knihovnu s množstvím souborů k procvičování.

Podpora čtenářské gramotnosti

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.

Sběr víček

Sběr víček od PET lahví má na naší ZŠ dlouholetou tradici. V současnosti víčka od školy odebírá firma RUMPOLD-P s. r. o., která je předává dalším subjektům jako materiál pro výrobu městského mobiliáře, herních prvků na dětská hřiště apod.