Příjemné vánoční naladění s japonskými kamarády

7.12.2014 20:13 rubrika: Akce tříd, Akce ZŠ doporučit, tisk

První adventní akce je za námi. Když připravíme žákům podmínky k výrobě vánočních dárečků a pozorností, budeme překvapeni, co krásného dokážou vyrobit.

Dne 4.12.2014 se  třída  5.B  proměnila v rukodělnou vánoční dílničku, kde se sešli naši a japonští žáci.  Společně vyráběli a šili originální dárečky a pozornosti k Vánocům -  přáníčka, věnečky, kulíšky, stromečky a nejrůznější dekorace z korálků, papíru i přírodních materiálů. Žáci si vyzkoušeli nové dovednosti, rozpoznávali své možnosti a kreativitu při hledání vlastních postupů a řešení.

Bylo velice příjemné pozorovat naše žáky a japonské kamarády, jak se zaujetím a úsilím si navzájem pomáhají, domlouvají se a spolupracují. Ti zkušenější radili druhým, jak si např. zjednodušit „výrobu“,  navléci nit do jehly, lépe řezat kartony, snadněji namotávat špejli, ozdobit stromeček, vyšívat ozdoby, vyřezávat betlémy atd. , atd. Žáci při výrobě vánočních dárečků rozvíjeli svoji  fantazii, zlepšovali rukodělné dovednosti, vzájemnou spolupráci a ukázali nám učitelům a odpoledne při prodeji i rodičům, že nemusíme mít obavy je zapojovat do společných činností a aktivit ve škole i doma v rodině.

Odpoledne se na naše vánoční trhy přišli podívat i rodiče. Není třeba vyjmenovávat všechny činnosti a výrobky, které jsme společně připravili. To opravdu není tak důležité. Podstatné je na celé akci to, že se žáci 5.B sešli s japonskými kamarády a jejich učiteli při jiných aktivitách, než je tradiční výuka. Všichni jsme se tak trochu naladili na předvánoční atmosféru, zastavili v tom shonu, abychom na následující adventní čas nabrali dech.

Velmi jsme byli potěšeni nejen návštěvností, ale i chválou rodičů, kterou navíc projevili zakoupením našich vánočních dárečků a pozorností.

DĚKUJEME   A   VELMI   SI   TOHO   CENÍME !

Žáci  V. B a tř. uč. Zita Květová

foto ZDE: