Projektový den - Evropský den jazyků

25.9.2020 19:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Projektový den - Evropský den jazyků

Pro žáky naší školy se projektové dny staly již tradicí. Žáci se na ně těší a připravují si pod vedením učitelů prezentace ke zvolenému tématu dopředu. Při nich se dozvídáme spoustu užitečných věcí a učíme se novým dovednostem.

Oslava Evropského dne jazyků na naší škole proběhla v posledním zářijovém týdnu. V minulosti jsme se zabývali zeměmi a jazyky v Evropské unii. Letošní projektový den jsme věnovali těm jazykům, kterými mluví lidé, kteří žijí s námi v České republice a jejichž mateřštinou není čeština. Třídy se zaměřily na prezentaci země dle svého výběru a měly za úkol seznámit se a představit následující informace v jazyce daného státu:

•    název státu
•    hlavní město
•    úřední jazyk
•    vlajka
•    statní znak
•    hymna
•    zajímavosti

Práce vytvořené pro Evropský den jazyků jsou vystavené v atriu školy, kde se na ně všichni mohou podívat a dozvědět se něco nového. Na fotografie se můžete podívat zde.

Článek a fotografie: Nataliia Roshko