Vánoční posezení pracovníků školy

3.12.2019 17:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Vánoční posezení pracovníků školy

Po velmi úspěšných vánočních trzích a rozsvícení vánočního stromku v atriu školy za společného zpěvu koled pokračoval advent hned další den 3. prosince 2019 v Sokolovně – Řepy. Tentokrát to byla akce pro pedagogy a další pracovníky naší školy, aby se tak všichni na chvilku zastavili v předvánočním shonu, pečení cukroví a uklízení a společně zahájili Advent. Pojďme se teď podívat, jak akce probíhala.

Na tomto místě musím poděkovat vedení školy za zorganizování tohoto večera, především paní zástupkyni ředitelky Evě Jakubičkové a paní sekretářce Lence Červené, které pro své kolegy večírek nejen perfektně připravily, ale postaraly se o originální a hlavně vtipný program. Na příchozí čekal stůl s dobrotami – kuřecími řízečky s okurkami, obloženými chlebíčky a nějakou tou vánoční sladkostí. Prvním bodem programu bylo vyhlášení tomboly s příslibem hodnotných cen. O lístečky s čísly byl opravdu velký zájem. Nutno podotknout, že přítomným nešlo ani tak o výhru, jako spíš o zvědavost a předzvěst nějaké legrace.

Hlavním bodem večera se stal moderátor, imitátor, a především také skvělý zpěvák Vladimír Hron. Po přivítání publika se hned přiznal, že dříve také učil, takže se cítí jako mezi svými. Většinu času pak strávil dole pod pódiem mezi stoly obsazenými učitelkami a pěti zástupci ve školství tak vzácného mužského osazenstva (a to včetně pana školníka). Nejprve Vladimír zjistil, je-li v sále přítomna nějaká Tereza, a když ji našel, věnoval jí stejnojmennou známou píseň od Waldemara Matušky. Po té následoval blok písní Karla Zicha, jako například „Paráda“ nebo „Máš chuť majoránky“, ke kterým se všichni s chutí připojili.

V dalším bloku si s Vladimírem zazpívala italský duet naše milá paní sekretářka Lenka Červená, a pozadu za ní nezůstala ani zástupkyně paní ředitelky Eva Jakubičková. Po fenomenálním provedení duetu „Čau, lásko“ sklidili větší aplaus než samotný Karel Gott s Marcelou Holanovou. Z repertoáru Zlatého slavíka jsme si pak vyslechli ještě proslulou Lady Karneval. Všichni se pak pobavili imitacemi Miloše Zemana a jeho vyprávěním o Krtečkovi a Pandě, a pozadu za prezidentem nezůstal ani Karel Schwarzenberg, který uprostřed svého projevu usnul. Své vystoupení Vladimír završil brilantní árií „Nessun Dorma“ od Lucciana Pavarottiho z opery Turandot. Sklidil za ni dlouhý standing ovation.

Dalším očekávaným bodem programu bylo samozřejmě vyhlášení výsledků tomboly. Ujaly se ho Lenka Červená a Evou Jakubičkovou a sličnými asistentkami Janem (Křivancem) a Martinem (Hauftem). Jak už všichni tušili, šlo hlavně o legraci, takže výherci si chodili pro skutečně vtipné ceny jako například pytel hub (houbičky na mytí nádobí), kuře na paprice (hračka pidikuřátka a pytlíku papriky), balík dřeva na zátop (párátka), něco na zub (zubní kartáček), okružní jízda Prahou (lístek MHD) nebo třeba zeleninový salát v podobě semínek (nutno zasadit, vypěstovat, sklidit a salát si připravit), nechyběla ani bublinková koupel nebo sbírka motýlů a mnoho dalších vtipných cen.

Všichni se výborně bavili, ale všechno jednou končí. Zvláště když se další den ráno muselo vstávat do školy. Večírek skončil v devět hodin, a pak se všichni ještě vrhli na úklid po hodování. Všichni ale odcházeli rozesmátí a uvolnění, takže akce nad očekávání splnila svůj účel, a jistě se to pozitivně projeví ve zklidnění předvánoční atmosféry ve škole. Ještě jednou velké poděkování vedení školy a všem, kteří si dali s přípravou večera takovou práci a nezištně chtěli své kolegy pobavit, což se jim beze zbytku podařilo. Fotografie z večírku si můžete prohlédnout zde.

Článek a fotografie PaedDr. Olga Černohorská

Vracení přeplatků za ŠD a ŠK

1.6.2020 15:31

Přeplatky plateb za školní družinu a školní klub za měsíce duben, květen a červen se budou vyplácet zákonným zástupcům dětí od 3. 6. do 26. 6. 2020 u vchodu pro návštěvy vždy ve středu a v pátek od 7.45 do 9.00 a ve čtvrtek od 15.00 do 16.00.

Objednávání obědů

22.5.2020 12:20

V době od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020 je objednání obědů možné pouze elektronicky případně po telefonu. Žáco nebudou z hygienických důvodů používat čipy.

Schůzka rodičů žáků budoucích 1. tříd

19.5.2020 09:02

Schůzka rodičů budoucích žáků přípravné třídy a žáků prvních tříd je plánovaná na pondělí 22. 6. 2020. Bližší informace budou zveřejněny dle aktuální situace.