Výlet zaměstnanců školy - Mníšek pod Brdy

31.8.2019 18:00 rubrika: Akce ZŠ doporučit, tisk

Výlet zaměstnanců školy - Mníšek pod Brdy

V přípravném týdnu školního roku 2019-20 bylo počasí jako vymalované, a snad právě proto si jeden z těchto letních dní vybralo vedení naší školy, aby uspořádalo pro všechny zaměstnance společný výlet, na kterém by se stmelil kolektiv a všichni vstoupili do nového školního roku s úsměvem ve tváři a dobře naladěni. V úterý ráno 27. srpna stály před školou dva autobusy, a výprava mohla začít.

Prvním zastavením byl zámek v Mníšku pod Brdy. Protože nás bylo opravdu hodně, museli jsme se rozdělit do třech skupin. Prohlídka zámku každého velmi zaujala, zvláště pak fundované a vtipné komentáře našich průvodců. Bohužel se uvnitř nesmělo fotografovat, a tak nezbývá, než vám prohlídku zámku doporučit, abyste vše viděli na vlastní oči, stojí to určitě za to. Dobrodružná cesta na věž pro odvážné jedince se však vyplatila. Mohli jsme si nejen zblízka prohlédnout kyvadlo a závaží věžních hodin, ale také se pokochat famózním výhledem na město a do krajiny. Doplňkem prohlídky zámku byla výstava módy různých historických období, modelkami byly oblíbené „Barbíny“ a precizní vypracování jednotlivých dobových modelů nás doslova uchvátilo. Ve volném čase jsme pak mohli zajít do cukrárny nebo do kostela sv. Václava na náměstí.

Po prohlídce zámku v Mníšku jsme se přesunuli do Kytína, kde jsme navštívili kostelík se zázračnou studánkou a udělali jsme si několik momentek na návsi u rybníčku s místním vodníkem, který se chlubil i svými hrníčky na dušičky. Potom už na nás čekal výborný oběd v rodinném pivovaru, na výběr jsme měli ze tří jídel a všichni si moc pochutnali. Neřidiči mohli samozřejmě svlažit vyprahlé hrdlo výborným pivem.

V odpoledním programu jsme se přesunuli na jen o několik kilometrů vzdálené poutní místo Skalka. Cesta z parkoviště vedla lesem a mnozí toho dokonce využili ke sběru hub, které hojně rostly podél cest. Naší první zastávkou v barokním areálu Skalka byla poustevna s křížovou cestou, kterou jsme si ovšem prošli se shora dolů. Dole na začátku křížové cesty jsme využili stánek s občerstvením, kde si mnozí dali kávu a zmrzlinu. Potom na nás čekal již objednaný průvodce, který nám otevřel klášter a kostelík. Na obou místech probíhaly zrovna výstavy obrazů, které si všichni se zaujetím prohlédli. Krásným výhledem z výšky na Mníšek s okolní krajinou jsme se s tímto poutním areálem rozloučili a vypravili se zpět do Prahy.

Na tomto místě bych ráda vedení školy za nás zaměstnance poděkovala za nápad uspořádat tento výlet a hlavně za skvělou organizaci a celou přípravu programu. I díky tomuto výletu se již všichni těšíme na děti a nový školní rok 2019 – 2020. Jak se výlet zaměstnanců školy vydařil, se můžete podívat zde.

Článek a fotografie Olga Černohorská, úvodní foto z Kytína Iveta Javůrková