Informace k přijímacímu řízení na střední školy pro šk. rok 2018/2019

28.11.2017 11:35 rubrika: Organizace šk. roku doporučit, tisk

Před odevzdáním přihlášky – do 1. března

• Vybrat si školu a obor vzdělání, informovat se o školách na internetu nebo v přehledech škol.
  • Navštívit dny otevřených dveří na jednotlivých školách.
  • Zjistit, jaké jsou podmínky pro přijetí do vybraného oboru - ředitel SŠ je musí zveřejnit do 31. ledna 2018, u škol s talentovými zkouškami do 31. října 2017.
  • Některé SŠ pořádají pro uchazeče přípravné kurzy, případně je možné si vyzkoušet „zkoušky nanečisto“.
  • Žáci obdrží 2 přihlášky s doplněným prospěchem spolu s pololetním vysvědčením dne 31. 1. 2018. Lze uplatnit např. dvě přihlášky na dvě různé SŠ nebo dvě přihlášky na dva různé obory vzdělání na jedné SŠ.
  • Na přihlášku se uvádí obě vybrané školy na obě přihlášky vždy ve stejném pořadí, které určuje výběr termínu jednotné přijímací zkoušky.
  • Vyplnit přihlášky a nechat si potvrdit na ZŠ, termín odevzdání přihlášky je nejpozději 19. 2. 2018. Upozorňuji na termín jarních prázdnin 12. 2. – 18. 2. 2018. Razítko a podpis ŘŠ zajišťuje výchovná poradkyně.
  • Odevzdat přihlášky přímo ředitelům SŠ do 1. března 2018. Na některé obory je potřeba lékařské potvrzení. Pokud má žák diagnostikován některý stupeň podpůrných opatření a bude vyžadovat úlevy při přijímacích zkouškách či studiu na SŠ, musí tuto diagnózu doložit zprávou školského poradenského zařízení.
  • Vyzvednout si v ZŠ zápisový lístek – zákonným zástupcům bude vydán proti podpisu a předložení občanského průkazu - termín vydání bude upřesněn.

Jednotná přijímací zkouška

• Je povinná pro všechny obory s maturitní zkouškou, s výjimkou uměleckých oborů. Na hodnocení žáka se podílí nejméně 60%, v případě Gymnázia se sportovní přípravou nejméně 40%.
  • Koná se formou písemného testu z oboru Český jazyk a literatura – délka 60 minut a Matematika a její aplikace – délka 70 minut.
  • Varianty testů jsou různé pro čtyřleté obory vzdělávání, pro šestiletá gymnázia a pro osmiletá gymnázia.
  • SŠ vypisuje pro 1. kolo dva termíny zkoušek. Testy jednotné zkoušky může konat uchazeč dvakrát, v 1. termínu ve škole, kterou má na přihlášce jako 1. škola a ve 2. termínu ve škole, kterou má uvedenou jako 2. škola. Do výsledku přijímacího řízení se bude zohledňovat lepší výsledek z prvního či druhého termínu.
  • Pozvánka na zkoušku by měla přijít nejpozději dva týdny před určeným termínem.
  • Pokud se žák nemůže z vážných důvodů na zkoušku dostavit, omluví se řediteli SŠ a zúčastní se zkoušky v náhradním termínu.
  • Střední škola může vedle jednotné zkoušky vypsat vlastní přijímací zkoušku.

Termíny konání jednotných zkoušek

1. termín – 12. dubna 2018 – pro čtyřleté obory vzdělávání

13. dubna 2018 – pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií

2. termín - 16. dubna 2018 – pro čtyřleté obory vzdělání

17. dubna 2018 – pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií

Náhradní termíny jsou pro všechny obory společné

1. termín - 10. května 2018

2. termín - 11. května 2018

Podle výsledků dosažených jednotlivými uchazeči při přijímacím řízení stanoví ředitel školy jejich pořadí a zveřejní seznam přijatých uchazečů pod registračním číslem.

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí:

Ředitel SŠ zveřejní seznam přijatých uchazečů a rodičům nepřijatých uchazečů odešle rozhodnutí o nepřijetí

V případě přijetí:

• Do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí doručit řediteli SŠ zápisový lístek. Nebude-li v této lhůtě zápisový lístek doručen, je možné místo obsadit jiným uchazečem. Zápisový lístek je možné uplatnit jen jednou. To však neplatí v případě, že žák chce uplatnit zápisový lístek na škole, kde byl přijat na základě odvolání.

V případě nepřijetí:

• Do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí je možné podat k rukám ředitele SŠ odvolání proti rozhodnutí.
  • Zeptat se ředitele SŠ na uvolněná místa po uchazečích, kteří byli přijati, ale rozhodli se pro jinou školu (nedoručili zápisový lístek).
  • Nevyjde-li odolání, podívat se na volná místa ve 2. kole. Ve druhém, případně dalších kolech není počet přihlášek omezen.

Přijímání do oborů s talentovou zkouškou

• talentové zkoušky probíhají v termínu 2. 1. – 15. 1. 2018
  • pokud žák není přijat do oboru s talentovou zkouškou, podává přihlášky ke vzdělávání na SŠ

Přijímání ke vzdělávání na konzervatoři

• talentové zkoušky probíhají v termínu 15. – 31. 1. 2018

Přijímání ke vzdělávání na víceletých gymnáziích

• do 1. ročníku šestiletého gymnázia se přijímají žáci po ukončení 7. ročníku ZŠ
  • do 1. ročníku osmiletého gymnázia se přijímají žáci po ukončení 5. ročníku ZŠ
  • přijímací řízení probíhá stejně jako do 1. ročníků SŠ

Užitečné adresy a odkazy

www.msmt.cz/vzdelavani/nove-formulare-prihlasek-vzory

www.sevt.cz

www.scio.cz

www.cermat.cz

www.volbapovolani.cz

www.infoabsolvent.cz

www.nuov.cz

www.remeslozije.cz

Z. Folprechtová, výchovná poradkyně

6. třídy ve šk. roce 2018/2019

8.4.2018 17:09

ZŠ Jana Wericha otevře ve šk. roce 2018/2019 opět 6. třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy, přihlášky odevzdávejte v ředitelně do 11. 5. 2018, přijímací řízení proběhne 21. 5. 2018 v 8.00. (náhradní termín 7. 6. 2018).

Dále pro šk. rok 2018/2019 doplníme 6. třídu s rozšířenou výukou cizích jazyků - přihlášky odevzdávejte v ředitelně do 1. 6. 2018, přijímací řízení proběhne 15. 6. 2018 v 8.00.

Přihlášky můžete stahovat zde.

15.3.2018 07:42

ZÁKLADNÍ  ŠKOLA  JANA  WERICHA hledá

• učitele/učitelku na 1. stupeň - nástup od školního roku 2018/19
  • učitele/učitelku AJ - nástup od šk. roku 2018/19
  • vyučenou nebo zaučenou kuchařku do školní jídelny na přípravu polévek a příloh - nástup ihned

V případě zájmu volejte na tel. 235 314 162 nebo pište na reditelna@zs-jana-wericha.cz.

8.10.2017 15:11

Taneční průprava