Kurz pro předškoláky

7.4.2019 12:12 rubrika: Organizace šk. roku doporučit, tisk

Kurz pro předškoláky

Kurz „Škola hrou aneb do školy se těšíme“ proběhne v 8 lekcích vždy v úterý od 14:00 do 15:45 hodin v budově ZŠ Jana Wericha.

Termíny jednotlivých lekcí: 9. 4., 16. 4., 23. 4., 30. 4., 14. 5., 21. 5., 28. 5., 4. 6. 2019

Sraz dětí bude vždy před školou, kde si je převezme vyučující dané lekce a po ukončení je předá rodičům. Děti, které navštěvují MŠ Pastelka nebo MŠ Bendova, budeme po dohodě s rodiči a vedením školky přivádět z MŠ před čtrnáctou hodinou do budovy školy (doprovod zajistí pedagogičtí pracovníci školy).

Děti si s sebou přinesou přezůvky, pití, malou svačinu a psací potřeby (pastelky, tužka).

Žáci, kteří nebudou přihlášeni při zápisu, se mohou nahlásit dodatečně na začátku nebo v průběhu kurzu. Absolvování každé lekce není podmínkou.

Kurz je bezplatný a určený pro děti zapsané na ZŠ Jana Wericha

Těšíme se na Vás.                                                                                                    Pedagogové ZŠ Jana Wericha

OBSAH JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ:

1. lekce - Seznámení se školou (prostory, co se má předškolák naučit, než půjde do školy)
  2. lekce - Cvičíme se v obratnosti (cvičíme naše tělo, naše prstíky)
  3. lekce - Kreslíme a vybarvujeme (uvolňovací cviky pro ruce)
  4. lekce - Snažíme se pozorně naslouchat (posloucháme pohádku, vytváříme pohádku)
  5. lekce - Snažíme se správně mluvit
  6. lekce - Snažíme se počítat (co je větší, menší, orientujeme se v čase)
  7. lekce - Zkoušíme mluvit anglicky (seznamujeme se s angličtinou, zvířátka a barvičky)
  8. lekce - Pracujeme s počítačem (práce na počítačích, práce na interaktivní tabuli)

Milí budoucí školáci, těšíme se na Vás!

vyučující 1. stupně ZŠ Jana Wericha