Přesun na obsah

Hledání

Soutěž v plavání - skvělá premiéra

14.10.2021 14:06 rubrika: Sportovní soutěže doporučit, tisk

Soutěž v plavání - skvělá premiéra

V rámci Poháru Věry Čáslavské (dříve Pohár Prahy 6) jsme se poprvé zúčastnili i soutěže v plavání. Letos se přihlásilo celkem pět škol. Žákyně a žáci ZŠ Jana Wericha přivezli spoustu medailí.

Zlato vybojovali: štafeta starších žákyň 6 x 50 metrů volný způsob ve složení Markéta Klapalová, Zora Lorová, Tereza Behúnová, Kristýna Bozděchová, Lucie Kinclová a Gabriela Šlehoferová. V jednotlivcích vyhrála Markéta Klapalová znak, Kristýna Bozděchová kraulDavid Mikayelyan motýlka. Všichni předvedli excelentní výkon a vyhráli s velkým náskokem.

Stříbro získali: v kraulu Marie Sedláčková a v prsou Tobias Bleier.

Bronzové medaile si odvezli: za znak Markéta Poláková a David Váňa, za kraul Tobiáš Tuček a Matěj Weis. Dále pak družstvo starších žákyň za polohovou štafetu 4 x 25 metrů, družstvo mladších i starších žáků za štafetu 6 x 50 metrů volný způsob a družstvo mladších i starších žáků za polohovou štafetu 4 x 25 metrů.

V soutěži šestičlenných družstev ze škol, které závodily ve všech disciplinách, rozhodovalo při rovnosti bodů umístění v polohové štafetě. A právě tento poslední bod stál první místo naše skvělé družstvo starších žákyň. Děvčata tedy těsně obsadila druhé místo a postup do krajského kola jim o kousíček unikl.

Krásné druhé místo v soutěži družstev obsadili i naši mladší žáci. Velká pochvala patří Jakubu Kratochvílovi, který zvládl nejtěžší disciplínu - motýlka.

Na konečném třetím místě skončilo družstvo starších žáků.

Soutěž v plavání se tedy velice vydařila a příští rok se opět určitě zúčastníme. Poděkování patří i plavecké škole Řepy, která nám pomohla s výběrem mladších žáků a žákyň a s přípravou na soutěž.

Mgr. Jana Škvorová

20211001_114153

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     731202331

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

  

UV sterilizace logo

Celé Česko čte dětem

0Rodina na kole_big

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Podpora čtenářské gramotnosti

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.