Soutěž v plavání - skvělá premiéra

14.10.2021 14:06 rubrika: Sportovní soutěže doporučit, tisk

Soutěž v plavání - skvělá premiéra

V rámci Poháru Věry Čáslavské (dříve Pohár Prahy 6) jsme se poprvé zúčastnili i soutěže v plavání. Letos se přihlásilo celkem pět škol. Žákyně a žáci ZŠ Jana Wericha přivezli spoustu medailí.

Zlato vybojovali: štafeta starších žákyň 6 x 50 metrů volný způsob ve složení Markéta Klapalová, Zora Lorová, Tereza Behúnová, Kristýna Bozděchová, Lucie Kinclová a Gabriela Šlehoferová. V jednotlivcích vyhrála Markéta Klapalová znak, Kristýna Bozděchová kraulDavid Mikayelyan motýlka. Všichni předvedli excelentní výkon a vyhráli s velkým náskokem.

Stříbro získali: v kraulu Marie Sedláčková a v prsou Tobias Bleier.

Bronzové medaile si odvezli: za znak Markéta Poláková a David Váňa, za kraul Tobiáš Tuček a Matěj Weis. Dále pak družstvo starších žákyň za polohovou štafetu 4 x 25 metrů, družstvo mladších i starších žáků za štafetu 6 x 50 metrů volný způsob a družstvo mladších i starších žáků za polohovou štafetu 4 x 25 metrů.

V soutěži šestičlenných družstev ze škol, které závodily ve všech disciplinách, rozhodovalo při rovnosti bodů umístění v polohové štafetě. A právě tento poslední bod stál první místo naše skvělé družstvo starších žákyň. Děvčata tedy těsně obsadila druhé místo a postup do krajského kola jim o kousíček unikl.

Krásné druhé místo v soutěži družstev obsadili i naši mladší žáci. Velká pochvala patří Jakubu Kratochvílovi, který zvládl nejtěžší disciplínu - motýlka.

Na konečném třetím místě skončilo družstvo starších žáků.

Soutěž v plavání se tedy velice vydařila a příští rok se opět určitě zúčastníme. Poděkování patří i plavecké škole Řepy, která nám pomohla s výběrem mladších žáků a žákyň a s přípravou na soutěž.

Mgr. Jana Škvorová

20211001_114153