BrainBox 2017

3.6.2017 15:38 rubrika: Znalostní soutěže doporučit, tisk

BrainBox 2017

Ve čtvrtek 1. 6. na Mezinárodní den dětí se třída 5. B zúčastnila turnaje ve hře BrainBox. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

První kategorie byla na jednotlivce. V této kategorii měl každý cca 2-3 minuty na získání bodů. Všichni byli rozděleni do dvojic, jeden z dvojice pokládal otázky a druhý získával body. Za každou správně zodpovězenou otázku dostal žák bod. Prostřídali jsme se všichni, takže každý hrál s každým a měnila se i témata BrainBoxu.

Na konci 1. vyučovací hodiny si každý sečetl body a pořadí bylo následující: 3. místo Barbora Kabelová, 2. místo Simona Pintérová a 1. místo Adam Hlavín. Ve druhé kategorii se soutěžilo ve skupinkách po čtyřech. Skupinky byly rozděleny na základě bodů z první kategorie. Pravidla byla téměř stejná, rozdíl byl pouze v tom, že otázky druhý tým vymýšlel sám. Pořadí v 2. kategorii bylo následující: 3. místo Poctiví chasníci: David Mikolášek, Tomáš Habart, Tobiáš Himmel a Nela Církvová, 2. místo Team kytiček: Jitka Smékalová, Barbora Kabelová, Klára Semorádová a Zuzana Poláková, 1.místo Chicken Babiš: Štěpán Sedáček, Simona Pinterová, Lila Kamelová a Kristina Socaci.

Celý turnaj probíhal v angličtině, ale i přesto byl velmi zajímavý a zábavný. Nikdo nakonec neodešel s prázdnou. Každý dostal diplom a anglický časopis Gate. Akci pro nás zajistila paní učitelka Soňa Fialová s pomocí jazykové agentury the Villa (sídlí na Praze 10), která se věnuje  jazykovému vzdělávání dětí. Vede anglickou družinu, dětské tábory a jiné workshopy.

bbVillaLogo-GN

Jitka Smékalová, 5.B

Fotografie najdete zde.

Úprava rozvrhu

16.6.2021 09:18

Od 21. 6. 2021 končí vyučování nejpozději po 6. vyučovací hodině.

Od 25. 6. 2021 končí první stupeň                po 4. vyučovací hodině (11.45), druhý stupeň po 5. vyučovací hodině (12.40).

e-rouška

12.10.2020 14:21