Záchrana poraněné poštolky

23.4.2014 14:55 rubrika: Pomáháme druhým, ZŠJW doporučit, tisk

Záchrana poraněné poštolky

Poštolka obecná – zhruba tříletý sameček, dobře živený a plně vybarvený, se objevil ve čtvrtek 17. 4. 2014 v podvečer pod naším vánočním stromem, podruhé byl zaregistrován v pátek kolem oběda na lavičce ve velkém atriu. Bohužel fotografovaný pták neměl celé levé křídlo, o které pravděpodobně přišel někdy během letu a k nám se dostal nějakou nepochopitelnou záhadou.

Postižení bylo podle slov pracovníka záchranné stanice pana Kolomazníka čerstvé, ale nebylo způsobeno elektrickým proudem, spíše střetem s jiným dravcem nebo například s nízko letícím letadlem nebo vrtulníkem (to se bohužel nedá podle charakteru rány určit). Pan Kolomazník provedl odborný odchyt a samečka umístil do přepravní klece. Tak se povedla záchrana poraněného dravého ptáka, který by ve volné přírodě neměl žádnou šanci na přežití. Dnes je již v péči záchranné stanice Penthea v Praze  - Modřanech a je o něj dobře postaráno.

Za fotografie a text děkujeme paní Tiché a panu Brixymu.

Konzultace

22.11.2022 13:43

Srdečně zveme rodiče žáků na konzultace, které probíhají 29. 11. 2022 od 15.00 do 18.00 hodin.

V 18.00 se ve společenské místnosti uskuteční informační schůzka k přijímacímu řízení na střední školy.

jídelna:     731202331

UV sterilizace logo