Přesun na obsah

Hledání

Den stromů - les na podzim

4.11.2014 18:49 rubrika: Akce tříd, Akce ZŠ, Ekoškola doporučit, tisk

Den stromů - les na podzim

       Že je les na podzim nejkrásnější, se mohli přesvědčit žáci 4.B. Společně s lesníky se vydali  na Cibulku, prozkoumat život v půdním patře, lesní podrost i vyhledat různé stromy.   

   K projektu se připojili také žáci 4. A, kteří na základě probíraného tématu v předmětu člověk a svět zobrazili les hned několika způsoby.

    

Při hře se  4.B dozvěděla  něco o lýkožroutu smrkovém i životě mravenců.  Den se vydařil, počasí přálo.  Získané poznatky pak uplatnili  ve škole, kdy ve skupinách malovali velké stromy, vyznačovali jednotlivá lesní patra a doplňovali je o živočichy, kteří v nich žijí.  Téma les využili i v matematice /počítali stromky v lesní školce, kolik jich bylo vysazeno, kolik uhynulo, apod./, v českém jazyce / hledali slova příbuzná ke slovu les, skloňovali ho, vymýšleli věty/ a v pracovní činnosti vytvořili zajímavé houby.  Nezapomněli si také připomenout Mezinárodní den stromů, význam lesa a nakonec malovali zajímavý strom, kdy obkreslovali své ruce /viz foto. / Zajímavým doplněním byl i program na interaktivní tabuli.

Na velké kartony žáci z áčka připravili ukázky různých technik. Malba, kresba, tisk listů i tuž a lepení plodů. V českém jazyku napsali úvahy, jak šetřit náš les a jak třídit papír, abychom si lesy zachovali na hodně dlouhou dobu.

                                                      Uč. 4.tříd J. Mariničová a D. Rážová

Foto ZDE:

Nástěnka

Nevydaná vysvědčení

26.6.2022 19:37

Vysvědčení, která nebyla vydána 30. 6. 2022,

vyzvedávejte v kanceláři školy v pracovních dnech od 8 do 12 hodin.

Tipy Linky bezpečí

14.3.2022 10:00

Vážení rodiče,

ať už se cítíme ohledně toho, co se děje na Ukrajině jakkoliv, chceme povzbudit děti, aby se i nadále zajímaly o svět, vážily si mírových řešení problémů a bez obav za námi chodily s dotazy a důvěřovaly v to, že svět může být bezpečné místo.

Uvědomujeme si, že je pro všechny z nás těžké o nelehké válečné situaci hovořit. Proto si Vám dovolujeme nabídnout letáček Linky bezpečí, který se věnuje pomoci jak dětem, tak i dospělým.

Z. Martinovská

 

UKRAJINA_TIPY_LINKA_BEZPECI

Kontakty

Telefony:
ústředna: 235314162
ředitelka: 235314362
ŠPP:        235314374

ŠD:          602832209
jídelna:     731202331

FAX:         235314162
Elektronická adresa:
info@zs-jana-wericha.cz

reditelna@zs-jana-wericha.cz

 

ŠPP - Školní poradenské pracoviště

ŠD - Školní družina


 

  

UV sterilizace logo

Celé Česko čte dětem

0Rodina na kole_big

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Logo-Partner-Kompostuj-hnedy-listek

eSafety Silver Label

Sfumato

Alternativní výuka čtení v 1. třídě

Splývavé čtení SFUMATO

Více informací na:

www.sfumato.cz

Podpora čtenářské gramotnosti

Celé Česko čte dětem

Víčka pomáhají

Víčka pro Elišku

Víčka pro Elišku

Třídíme odpad

Kromě tradičních kontejnerů na plasty a na suché články je nyní v budově školy k dispozici prostor na odložení drobných elektrických spotřebičů, které pak budou předány k ekologické likvidaci. Škola se tak zapojila do projektu MŽP ČR.